İnsanlığın ortak paydası temel hak ve özgürlüklerdir

İnsanlığın ortak paydası temel hak ve özgürlüklerdir NEVŞEHİR(MHA) Kapadokya Sanayici ve İş Dünyası Federasyonu Başkanı Habibe Beşer, 10 Aralık dünya insan hakları günü nedeniyle yayımladığı mesajında insanlığın ortak paydasının temel hak ve özgürlükler olduğuna dikkat çekti. Birleşmiş Milletler Genel Kurulu tarafından 10 Aralık 1948 tarihinde kabul edilen ‘İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’nin, tüm insanların doğuştan hür […]

 İnsanlığın ortak paydası temel hak ve özgürlüklerdir

10.12.2020 - 12:20

Güncelleme : 10.12.2020 - 12:20

İnsanlığın ortak paydası temel hak ve özgürlüklerdir

NEVŞEHİR(MHA) Kapadokya Sanayici ve İş Dünyası Federasyonu Başkanı Habibe Beşer, 10 Aralık dünya insan hakları günü nedeniyle yayımladığı mesajında insanlığın ortak paydasının temel hak ve özgürlükler olduğuna dikkat çekti.

Birleşmiş Milletler Genel Kurulu tarafından 10 Aralık 1948 tarihinde kabul edilen ‘İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’nin, tüm insanların doğuştan hür ve eşit olduğu ilkesi doğrultusunda, insan hakları bilincinin tüm dünyada güvence altına alınarak geliştirilmesi amacıyla her yıl 10 Aralık tarihi ‘Dünya İnsan Hakları Günü’ olarak kutlandığına değinen Başkan Habibe Beşer, “Beyanname, insanların hiçbir ayrım gözetmeksizin yalnızca insan oluşlarından dolayı eşit, özgür ve onurlu yaşama hakkına sahip olduğunu ilan etmektedir. İnsanlar farklı ırklardan ve kültürlerden gelebilir, farklı değerlere sahip olabilirler. Bunun sonucu olarak ülkeler ve toplumlar elbette birbirinden farklı olacaktır. Bütün farklılıklara rağmen, insanlığın ortak paydası, bireylerin doğuştan sahip oldukları temel hak ve özgürlüklerdir. Bu, onurlu bir yaşamın gereği ve en temel şartıdır. Human rights are the right of people regardless of gender, race or language.  All people have these rights without discrimination. Hakları herhangi bir cinsiyet, ırk, dil ayırt etmeksizin.Tüm insanlar ayrım gözetmeksizin bu haklara sahiptir. Bu düşüncelerle, ‘10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü’nü kutluyor, insan haklarına saygı temelinde huzurlu bir gelecek diliyorum” dedi.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın