Cumhuriyet bu milletin ortak iradesi

Cumhuriyet bu milletin ortak iradesi NEVŞEHİR(MHA) Memur-Sen İl Temsilcisi ve Eğitim-Bir-Sen Nevşehir Şube Başkanı Mustafa Çiftci, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramının yıldönümü münasebetiyle bir kutlama mesajı yayımladı. Başkan Çiftci, 29 Ekim’de, Türk Milletinin tüm imkanlarını kullanarak dünya medeniyetlerinde hak ettiği yere gelebilme mücadelesini ortaya koyduğunu belirterek; “Cumhuriyetimizin ve demokrasimizin kıymetini bilmeliyiz. Cumhuriyet bu milletin ortak iradesidir” […]

 Cumhuriyet bu milletin ortak iradesi

28.10.2020 - 12:24

Güncelleme : 28.10.2020 - 12:44

Cumhuriyet bu milletin ortak iradesi

NEVŞEHİR(MHA) Memur-Sen İl Temsilcisi ve Eğitim-Bir-Sen Nevşehir Şube Başkanı Mustafa Çiftci, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramının yıldönümü münasebetiyle bir kutlama mesajı yayımladı.

Başkan Çiftci, 29 Ekim’de, Türk Milletinin tüm imkanlarını kullanarak dünya medeniyetlerinde hak ettiği yere gelebilme mücadelesini ortaya koyduğunu belirterek; “Cumhuriyetimizin ve demokrasimizin kıymetini bilmeliyiz. Cumhuriyet bu milletin ortak iradesidir” dedi.

29 Ekim’in Türk tarihine altın harflerle yazılan bir destan olduğunu belirten Memur-Sen İl Temsilcisi ve Eğitim-Bir-Sen Şube Başkanı Çiftci, “Cumhuriyet milletimizin en büyük eseri, bu topraklar üzerinde inşa ettiğimiz en büyük özgürlük abidesidir. Bu şanlı abide kolay inşa edilmemiştir. Kutsal vatanımız için yüz binlerce şehidimiz bir o kadar da gazimiz bu Cumhuriyet abidesini şeref ve gururla taçlandırmaktadır. Demokrasi ve halk iradesi ile güçlendirdiğimiz Cumhuriyetimizi, milli birlik ve beraberliğimizi her zaman güçlü tutarak sahip çıkmak hepimizin asli görevidir. Gelecek nesillerimize sağlam temellere dayalı, her yönden gelişmiş bir ülke bırakmak bizlerin tek arzusudur. Bu uğurda ülkesi ve milleti ile bir bütün olarak emin ve güçlü adımlarla ilerlemek zorundayız. Bu vesileyle Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşlarını, kanını ve canını bu kutsal vatanın harcı yapan aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet ve minnetle yad ediyor, sonsuz saygı ve şükranlarımızı sunuyorum” şeklinde konuştu.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın