Covid 19 en çok onları vurdu

Covid 19 en çok onları vurdu NEVŞEHİR(MHA) Dünya genelinde milyonlarca kişinin hasta olduğu, binlercesinin hayatını kaybettiği Korona Virüs salgını Türkiye genelinde en fazla bazı esnaf sektörlerini olumsuz etkiledi. Halen vaka sayılarında ciddi bir dalgalanmanın yaşandığı Ülkemizde Pandemi tedbirleri kapsamında en büyük mağduriyeti yaşayanlar arasında Kahvehaneciler, Lokantacılar ve İnternet Kafeterya işletmelerini göstermek mümkün. Geçtiğimiz günlerde bir […]

 Covid 19 en çok onları vurdu

10.10.2020 - 12:13

Güncelleme : 10.10.2020 - 12:13

Covid 19 en çok onları vurdu

NEVŞEHİR(MHA) Dünya genelinde milyonlarca kişinin hasta olduğu, binlercesinin hayatını kaybettiği Korona Virüs salgını Türkiye genelinde en fazla bazı esnaf sektörlerini olumsuz etkiledi.

Halen vaka sayılarında ciddi bir dalgalanmanın yaşandığı Ülkemizde Pandemi tedbirleri kapsamında en büyük mağduriyeti yaşayanlar arasında Kahvehaneciler, Lokantacılar ve İnternet Kafeterya işletmelerini göstermek mümkün.

Geçtiğimiz günlerde bir basın toplantısı düzenleyerek mağduriyetlerini ve beklentilerini dile getirmelerine karşın bu sektörde faaliyet gösteren işletmelerin büyük bir bölümü halen 6-7 ay önceki iş potansiyelini adeta mumla arıyor.

Oda Başkanı Necati Daşlıca, Pandemi sürecinin başladığı ilk günlerden bu yana özellikle Kahvehaneci esnafının büyük maddi sıkıntılar içerisinde kaldığını, 10’a yakın esnafın kepenk kapatmak durumunda kaldığını, Kahvehanelerde halen oyun oynamaması nedeniyle de bir çok işletmenin bu süreçte çay ocağı gibi faaliyet gösterdiğini belirtti.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın