Çiftçiye ÇKS kaydı uyarısı

Çiftçiye ÇKS kaydı uyarısı NEVŞEHİR(MHA) Ürgüp Ziraat Odası Başkanı Mustafa Korkmaz, çiftçilerin ÇKS kayıtlarını son günü beklemeden en kısa sürede yapmaları çağrısında bulundu. Korkmaz, “2021 Üretim yılı ÇKS (çiftçi kayıt sistemi) kayıtları başladı. Son gün 30 Haziran 2021 fakat süre çok diyerekten çoğunluk kesim hep son ayda yaptırmak istiyor. 2021 üretim yılı Çiftçi Kayıt Sistemi […]

 Çiftçiye ÇKS kaydı uyarısı

02.02.2021 - 10:34

Güncelleme : 02.02.2021 - 10:34

Çiftçiye ÇKS kaydı uyarısı
NEVŞEHİR(MHA) Ürgüp Ziraat Odası Başkanı Mustafa Korkmaz, çiftçilerin ÇKS kayıtlarını son günü beklemeden en kısa sürede yapmaları çağrısında bulundu.
Korkmaz, “2021 Üretim yılı ÇKS (çiftçi kayıt sistemi) kayıtları başladı. Son gün 30 Haziran 2021 fakat süre çok diyerekten çoğunluk kesim hep son ayda yaptırmak istiyor. 2021 üretim yılı Çiftçi Kayıt Sistemi (ÇKS) başvuruları ÇKS Yönetmeliği ve ÇKS Genelgesi hükümleri kapsamında 01 Eylül 2020 tarihinde başlamış olup 30 Haziran 2021 tarihi mesai bitiminde sona erecektir. Üreticilerimizin Bakanlıkça uygulanan Mazot – Gübre Desteği, Sertifikalı Tohum Kullanımı Desteği, Sertifikalı Tohum Üretimi Desteği, Sertifikalı Fidan/Fide Kullanımı Desteği, İyi Tarım Uygulamaları Desteği, Organik Tarım Desteği, Türkiye Tarım Havzaları Üretim ve Destekleme Modeline Göre Yağlı Tohumlu Bitkiler ve Hububat- Baklagil Fark Ödemesi Desteği, Küçük Aile İşletmesi Desteği, Yem Bitkileri Desteği, Katı Organik – Organomineral Gübre Desteği v.b. tüm tarımsal desteklemelerden faydalanabilmeleri için ÇKS’ye kayıtlı olma zorunluluğu bulunmaktadır. 2021 yılı ÇKS kayıt ve güncellemesi için başvuruda bulunmayan üreticilerimizin herhangi bir mağduriyet yaşamamaları ve tarımsal desteklemelere müracaat edebilmeleri için 30 Haziran 2021 tarihi mesai bitimine kadar bağlı bulundukları İl/İlçe Tarım ve Orman Müdürlüklerine istenilen belgelerle birlikte müracaatta bulunmaları gerekmektedir. 30 Haziran 2021 tarihine kadar başvuruda bulunmayan üreticilerimizin Bakanlığımızca uygulanan ve ÇKS üzerinden yürütülen desteklemelerden faydalanma imkanı bulunmamaktadır” ifadelerinde bulundu.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın