Çiftci, meslektaşlarına, öğrencilere ve anne-babalara seslendi

Çiftci, meslektaşlarına, öğrencilere ve anne-babalara seslendi NEVŞEHİR(MHA) Gülşehir İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Çiftci, eğitim öğretim yılının ikinci döneminin başlaması dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Çiftci mesajında, “Değerli Meslektaşlarım, Salgın sürecinde yaşadığımız zorluklara rağmen ülkemizin çağdaş uygarlık seviyesine ulaşması için hepinizin ne kadar özveriyle çalıştığınızı çok iyi biliyorum. Karşılaştığınız zorluklardan hiçbir zaman yılmayınız. Gençlerimizi yetiştirirken onlara […]

 Çiftci, meslektaşlarına, öğrencilere ve anne-babalara seslendi

16.02.2021 - 8:06

Güncelleme : 16.02.2021 - 8:06

Çiftci, meslektaşlarına, öğrencilere ve anne-babalara seslendi

NEVŞEHİR(MHA) Gülşehir İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Çiftci, eğitim öğretim yılının ikinci döneminin başlaması dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Çiftci mesajında, “Değerli Meslektaşlarım, Salgın sürecinde yaşadığımız zorluklara rağmen ülkemizin çağdaş uygarlık seviyesine ulaşması için hepinizin ne kadar özveriyle çalıştığınızı çok iyi biliyorum. Karşılaştığınız zorluklardan hiçbir zaman yılmayınız. Gençlerimizi yetiştirirken onlara insan sevgisini, kardeşliği ve hoşgörüyü mutlaka öğretiniz. Öğrencilerimizin çağını anlayabilen , ezberci değil muhakeme yeteneği gelişmiş, analiz-sentez yapabilen, her şeyden önemlisi düşünen bireyler olmalarını sağlayınız. Öğrencilerimize mutlaka verimli ders çalışma yöntemlerini öğretiniz, onları cesaretlendiriniz. Ders dışında da onlara rehberlik yapınız. Bu zor süreci sizin özverili çalışmalarınızla daha kolay atlatacağımıza inanıyorum.

Sevgili Öğrencilerimiz, Geleceğimizin teminatı sizlersiniz. Gelişen ve değişen dünya şartlarına ayak uydurabilmeniz için kendinizi geliştirmeli, büyük düşünmeli, bunun için de gerekli bilgi ve donanıma sahip olmalısınız. Planlı ve programlı bir çalışma ile başaramayacağınız hiçbir şey yoktur. Salgın sürecinin sizi kötü etkilemesine izin vermeyin. Her türlü durumda bizlerin yanınızda olduğunu unutmayın.

Kıymetli Anne-Babalar, Çocuklarınız için okullarımız ile sürekli iletişim ve işbirliği içinde olmanız çok önemlidir. Öğrenci-öğretmen-okul yönetimi ve veli arasında kurulacak sağlıklı bir iletişim öğrencilerimizin başarılarını artıracaktır. Kendine güvenen, üreten, vatanını milletini seven, ülkemizi uygar milletler seviyesine ulaştıran nesiller yetiştirmek, temel hedeflerimizdir. Bu hedefe ulaşmak için sizler de elinizi taşın altına koymalı, içinde bulunduğumuz bu zor günleri kolaylıkla atlatabilmek için üzerimize düşen görevleri hep birlikte yerine getirmeliyiz. Öğrencilerimizle geçireceğiniz zamanları dolu dolu geçirmeniz, onlarla etkinlikler yapmanız ve onlara uygun öğrenme ortamları oluşturmanız gerekmektedir.

Bu duygu ve düşüncelerle öğretmenlerimize, öğrencilerimize ve ailelerine en içten sevgi ve başarı dileklerimi sunar, 2020-2021 Eğitim Öğretim Yılı 2. döneminin tüm toplumumuz için hayırlı, sağlıklı ve başarılı geçmesini temenni ederim” ifadelerinde bulundu.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın