CHP Ürgüp ilçe başkanlığından suç duyurusu

CHP Ürgüp ilçe başkanlığından suç duyurusu NEVŞEHİR(MHA) Cumhuriyet Halk Partisi Ürgüp ilçe başkanlığınca geçtiğimiz günlerde sosyal medya üzerinden İlçe Başkanı Fulya Gülşen Altınsoy’a yönelik ifadelerinden dolayı bir belediye çalışanı hakkında suç duyurusunda bulunuldu. CHP İl Başkanı Kamil Gülmez’in yanı sıra Ürgüp ilçe başkanı Fulya Gülşen Altınsoy, bazı ilçe başkanları ve parti yöneticileri partililerin katıldığı basın […]

 CHP Ürgüp ilçe başkanlığından suç duyurusu

09.05.2022 - 14:53

Güncelleme : 09.05.2022 - 14:53

CHP Ürgüp ilçe başkanlığından suç duyurusu

NEVŞEHİR(MHA) Cumhuriyet Halk Partisi Ürgüp ilçe başkanlığınca geçtiğimiz günlerde sosyal medya üzerinden İlçe Başkanı Fulya Gülşen Altınsoy’a yönelik ifadelerinden dolayı bir belediye çalışanı hakkında suç duyurusunda bulunuldu.

CHP İl Başkanı Kamil Gülmez’in yanı sıra Ürgüp ilçe başkanı Fulya Gülşen Altınsoy, bazı ilçe başkanları ve parti yöneticileri partililerin katıldığı basın açıklamasında; “Cumhuriyet Halk Partisi temsilcileri olarak bizlerin birinci görevi Cumhuriyetimizi ve Atatürk ilke ve devrimlerini korumak ve kollamaktır. İkinci görevimiz ise, bu ülkenin doğasını ,bize bırakılan mirası korumak aynı zamanda yolsuzluklarla,hırsızlıklarla ,çetelerle mücadele etmek, Devlet malına uzanan elleri kırmaktır. Sayın Basın mensupları Ürgüp İlçemiz doğası ile tarihi ile Dünyanın önemli turizm merkezlerinden biridir. Bizler istiyoruz ki Ürgüp’ümüz de toplanan vergiler, halkın mutluluğu için harcansın. Resmi kurumlar, sivil toplum kuruluşları , doğamızı ve tarihimizi korusun. Bu güzellikleri belli kişilerin yok etmesine, rant aracı olarak kullanılmasına izin vermeyelim . 2021 Yılın da Ürgüp  Belediye meclisin de 2020 yılının hesaplarının incelenmesi için bir komisyon kurulmuştur. 2020 yılı hesapları incelendiğin de sonuç olarak 18 kalem mal alımında veya harcamalar da usulüne uygun alım yapılmadığı gibi, o zaman ki piyasa fiyatlarının  üzerin de alım yapıldığı saptanmıştır. Cumhuriyet Halk Partisi olarak suç duyurusun da bulunduk. Suç duyurusundan sonra belediyeden ve belediye işini yapan şirketler tarafından tehditler almaya başladık. Nedeni belli fincancının katırlarını ürküttük. Biz bu konuda yılmadan mücadele ettik, etmeye de devam edeceğiz.

Yakın zaman da Belediye, 1. Derece sit alanı ve tarihi mağaraların bulunduğu temenni tepesinin altına iş makineleri girerek iş yeri yapmaya başladılar. Bizler basın açıklamalarımızla , ulusal basını da kullanarak inşaatın durdurulmasını istedik, İsteğimiz üzülerek söylüyorum yerine gelmedi. AKP zihniyetinden böyle beklentimiz olması yanlıştı.

Belediye Başkanı yapacağım dedi. Dediğini yaptı. Alan başkanlığının kararları  uygulanmadı. Alan Başkanlığı yasaları, bağ evlerine ve iktidardan yana olmayan vatandaşların inşaatlarına uygulamaktadır. Bizler usulüne uygun olmayan alımlar yapıldığı, piyasa değerinin çok üzerinde mal alındığı ve rant için doğa katliamına karşı çıktığımız için Ürgüp Belediyesi tarafından hedef haline geldik.Belediye Başkanı bu konularda görüş belirtmiyor. Ancak kendine görev çıkartan, görev ve yetkisi olmayan kişiler seviyesiz, çirkin yazılarda bulunmaktadır. Ne yaparsanız yapın vız gelirsiniz. Toplum sizi de biliyor, bizi de biliyor . Baskı ile tehditlerle bizi yıldıramazsınız. Ne yazarsanız yazın. Bizde şöyle bir uyarlama yaptık. “ Yazıya bakarım yazı mı diye, yazana bakarım adam mı diye.” ifadelerine yer verildi.

 

 

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın