Cenaze törenleri denetleniyor mu?

Cenaze törenleri denetleniyor mu? NEVŞEHİR(MHA) Tüm dünyayı etkisi altında bulundurmaya devam eden, Ülkemizde de günlük vaka sayılarının bin 500 dolaylarında devam ettiği korona virüs tedbirleri kapsamında cenaze törenlerinin ne kadar denetlenip denetlenmediği muamma. Korona virüsten hayatını kaybedenlerin bir kaç yakınıyla birlikte tedbirlerle son yolculuklarına uğurlandıkları biliniyor. Ancak salgın nedeniyle vefat etmeyenlerin cenazelerinde yaşanan sosyal mesafesizlik […]

 Cenaze törenleri denetleniyor mu?

08.10.2020 - 10:38

Güncelleme : 08.10.2020 - 10:38

Cenaze törenleri denetleniyor mu?

NEVŞEHİR(MHA) Tüm dünyayı etkisi altında bulundurmaya devam eden, Ülkemizde de günlük vaka sayılarının bin 500 dolaylarında devam ettiği korona virüs tedbirleri kapsamında cenaze törenlerinin ne kadar denetlenip denetlenmediği muamma.

Korona virüsten hayatını kaybedenlerin bir kaç yakınıyla birlikte tedbirlerle son yolculuklarına uğurlandıkları biliniyor. Ancak salgın nedeniyle vefat etmeyenlerin cenazelerinde yaşanan sosyal mesafesizlik bu tür törenlerinde ciddi manada denetlenmesi gerektiğini ortaya koyuyor.

Cenaze namazlarında uyulan sosyal mesafe kurallarına cenazenin defni ve taşınması esnasında çokta uyulmadığı merkeze bağlı Sulusaray kasabasında çekilmiş fotoğraf karelerinden de anlaşılabilir.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın