Basının toplumsal kalkınmadaki rolü inkar edilemez

Basının toplumsal kalkınmadaki rolü inkar edilemez NEVŞEHİR(MHA) Karapınar Belediye Başkanı Yasin Güneş, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler gününü kutladığı mesajında basının toplumsal kalkınmadaki rolünün önemine de dikkat çekti. Başkan Güneş, “Tarafsız, özgür, ilkeli ve basın ahlak kurallarına uyan bir medyanın toplumsal kalkınmanın, gelişmenin sağlanmasında önemli yeri vardır. İletişim ve buna bağlı olarak etkileşim sürecinin belirleyici olduğu […]

 Basının toplumsal kalkınmadaki rolü inkar edilemez

09.01.2021 - 12:18

Güncelleme : 09.01.2021 - 12:18

Basının toplumsal kalkınmadaki rolü inkar edilemez

NEVŞEHİR(MHA) Karapınar Belediye Başkanı Yasin Güneş, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler gününü kutladığı mesajında basının toplumsal kalkınmadaki rolünün önemine de dikkat çekti.

Başkan Güneş, “Tarafsız, özgür, ilkeli ve basın ahlak kurallarına uyan bir medyanın toplumsal kalkınmanın, gelişmenin sağlanmasında önemli yeri vardır. İletişim ve buna bağlı olarak etkileşim sürecinin belirleyici olduğu günümüzde gazetecilik, insanlara haber ve bilgi akışı sağlama gibi çok yönlü bir görevi içermektedir. Bu duygu ve düşüncelerle, Şehrimizin, Karapınar kasabamızın sorunlarını kamuoyuna aktaran ve sorunların çözümünde önerileriyle toplum mekanizmasının daha sağlıklı bir şekilde çalışmasına yardımcı olan basınımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutlar, basın ahlak ve meslek ilkelerine bağlı olarak, kamuoyunun bilgilendirilmesi ve yönlendirilmesinde büyük rol üstlenen değerli basın mensuplarımıza sağlıklı, mutlu ve başarılı bir yıl geçirmelerini temenni ederim” dedi.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın