Burası da geriden geriye bakmalık kaldı

Burası da geriden geriye bakmalık kaldı NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir belediye başkanlığı binasının karşısında bulunan alan ve etrafı demir bariyerlerle çevrilen alan ne olacak?. Nevşehir’e yıllarca otel ve ardından il müftülüğü olarak hizmet ettikten sonra kale ve civarındaki tarihi yerleşimin bulunmasının ardından bu son halini alan alanın ilerleyen süreçte nasıl değerlendirileceği merak konusu. Tarihi Kurşunlu Camiinin hemen […]

 Burası da geriden geriye bakmalık kaldı

11.02.2021 - 11:15

Güncelleme : 11.02.2021 - 11:15

Burası da geriden geriye bakmalık kaldı

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir belediye başkanlığı binasının karşısında bulunan alan ve etrafı demir bariyerlerle çevrilen alan ne olacak?.

Nevşehir’e yıllarca otel ve ardından il müftülüğü olarak hizmet ettikten sonra kale ve civarındaki tarihi yerleşimin bulunmasının ardından bu son halini alan alanın ilerleyen süreçte nasıl değerlendirileceği merak konusu.

Tarihi Kurşunlu Camiinin hemen altına da denk gelen alanın camideki restorasyon çalışmalarından sonra nasıl bir işlevsellik göstereceği de bilinmiyor. Adeta yanından bak geç misali ortada kalan nasıl bir değerlendirmeye tabi tutulacağına dair şimdilik kimsenin bir açıklama yapmaması da dikkatlerden kaçmıyor.

 

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın