O kilise turizme kazandırılacak

O kilise turizme kazandırılacak NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir Merkeze bağlı Kaymaklı beldesinde bir süredir gündeme taşıdığımız tarihi kilisenin yeniden turizme kazandırılması konusunda Kaymaklı Belediye Başkanlığının girişimleri sonuç verdi. Bölgenin en önemli ören yerleri arasında yer alan Kaymaklı yer altı şehrinin hemen yanında belde merkezinde bulunan tarihi kilisenin hali yürekleri sızlatıyordu. Yıllardır turizme kazandırılması beklenen tarihi kilisenin yeniden […]

 O kilise turizme kazandırılacak

02.08.2021 - 16:01

Güncelleme : 02.08.2021 - 16:01

O kilise turizme kazandırılacak

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir Merkeze bağlı Kaymaklı beldesinde bir süredir gündeme taşıdığımız tarihi kilisenin yeniden turizme kazandırılması konusunda Kaymaklı Belediye Başkanlığının girişimleri sonuç verdi.

Bölgenin en önemli ören yerleri arasında yer alan Kaymaklı yer altı şehrinin hemen yanında belde merkezinde bulunan tarihi kilisenin hali yürekleri sızlatıyordu. Yıllardır turizme kazandırılması beklenen tarihi kilisenin yeniden turizme kazandırılması konusunda Kaymaklı belediyesi bir takım çalışmalar başlattı. Tarihi kilise şu anki durumu ile atıl bir binadan farksız durumda.

Konuyla ilgili sorumuzu cevaplandıran Kaymaklı Belediye Başkanı Halit Elma, “Söz konusu kilisenin yapılacak restorasyon çalışmalarının ardından yeniden bölge ve belde turizmimize kazandırılması için girişimlerimiz oldu. Şu anda ihale aşamasında. Röleve çalışmalarının sürdüğünü biliyorum. İnşallah o kilisemizi kısa zaman sonrasında yeniden bölge turizmimize ve beldemize kazandırmayı planlıyoruz” açıklamasında bulundu.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın