Bugün bir seçim olsa ülke tek adam rejiminden kurtulur

Bugün bir seçim olsa ülke tek adam rejiminden kurtulur NEVŞEHİR(MHA) Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Kamil Gülmez, hükümetin seçim için 2023 yılını bekleyecek bir durumunun kalmadığına dikkat çekerken, bugün bir seçim olsa Türkiye’nin tek adam rejiminden kurtulacağını dile getirdi. Gülmez, “Sayın Genel Başkanımız da erken seçimi gündeme getiriyor. Erken seçim istemimizin nedeni şu. Rahmetli Ecevit’in […]

 Bugün bir seçim olsa ülke tek adam rejiminden kurtulur

21.12.2020 - 10:28

Güncelleme : 21.12.2020 - 10:28

Bugün bir seçim olsa ülke tek adam rejiminden kurtulur

NEVŞEHİR(MHA) Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Kamil Gülmez, hükümetin seçim için 2023 yılını bekleyecek bir durumunun kalmadığına dikkat çekerken, bugün bir seçim olsa Türkiye’nin tek adam rejiminden kurtulacağını dile getirdi.

Gülmez, “Sayın Genel Başkanımız da erken seçimi gündeme getiriyor. Erken seçim istemimizin nedeni şu. Rahmetli Ecevit’in Başbakanlığı döneminde önüne bir yazar kasa atılmış ve o dönemin hükümeti yaşanan ekonomik sıkıntıların da etkisiyle erken seçime gitmişti. Şimdiki hükümete yazar kasa atsalar değil, artık insanlarımız ekonomik sıkıntılarından dolayı intihar ediyor. Geçenlerde bir vatandaşımız avucunun içine iş, aş, ekmek diyerek intihar etti. Bu olay hem iktidarı, hem milletvekillerini, hem de bu ülkeyi yönetenleri düşündürmesi gereken bir olay. Bu ne vurdumduymazlık. Pandemi döneminde insanlarımız daha da sıkıntılı. Nevşehir’de kahvehaneciler işyerlerinin kapalı olması nedeniyle evlerine ekmek götüremiyor. Okul servislerinin başkanıyla bizzat görüştüm. Diyor ki, çoğu arkadaşımız araçlarını alırken kredi ile aldı. Okullar kapalı olduğu için de kredilerini ödeyemediler. Bir çok arkadaşımız araçlarını elinden çıkartmak zorunda kalıyor.  Çok ucuz paraya satmak zorunda kaldılar. Çünkü evlerine haciz gelmesinden korkuyorlar diyor. Ben iktidarda kalayım, Tük adam rejimi devam etsin diye 2023 beklenmez. Seçimi halk istiyorsa ve ülke insanlarının menfaatine ise bir an önce yapılması gerek. Bugün bir seçim olsa bu ülke tek adam rejiminden kurtulur. Parlamenter sisteme geçmek içinde Millet İttifakında bulunan partiler bir takım çalışmalar yapıyorlar. Demokrasi ülkeye gelir. Demokrasi geldiğinde hukuk olur. Hukuk olduğu zaman yatırım gelir, yatırım geldiğinde ekonomi canlanır, vatandaş ekonomik olarak rahatlar. Bu tek adam rejiminde hukuk yok. Hukukun olmadığı bir yerde yabancı yatırımcı yatırım yapar mı?. Adam da mal ve can güvenliği yok” diye konuştu.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın