“Bıraksalar Ziraat Bankasının önüne oturur başkanlık yaparım”

“Bıraksalar Ziraat Bankasının önüne oturur başkanlık yaparım” NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı, belediyenin yeni bir hizmet binasına ihtiyacı olduğunu belirtirken, Kapadokya Alan Başkanlığına verilen belediye binasına neden yerleşmediklerine de açıklık getirdi. Yeni yapılan ve Kapadokya Alan Başkanlığına verilen binanın hem vatandaşın ulaşımı açısından sıkıntılı, hem içerisine girilmesi için 7.5 Milyon lira masraf isteyen bir […]

 “Bıraksalar Ziraat Bankasının önüne oturur başkanlık yaparım”

26.01.2021 - 12:18

Güncelleme : 26.01.2021 - 12:18

“Bıraksalar Ziraat Bankasının önüne oturur başkanlık yaparım”

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı, belediyenin yeni bir hizmet binasına ihtiyacı olduğunu belirtirken, Kapadokya Alan Başkanlığına verilen belediye binasına neden yerleşmediklerine de açıklık getirdi.

Yeni yapılan ve Kapadokya Alan Başkanlığına verilen binanın hem vatandaşın ulaşımı açısından sıkıntılı, hem içerisine girilmesi için 7.5 Milyon lira masraf isteyen bir bina olması nedeniyle tercih etmediklerini ifade eden Başkan Arı, “Ben buraya oturmaya, dinlenmeye gelmedim. Bıraksalar Ziraat Bankasının önüne koltuğu koyup belediye başkanlığı yaparım” ifadelerinde de bulundu.

Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı, “Belediye birimlerinin farklı noktalarda olması tam hakimiyet açısından sıkıntılı olabiliyor. Yeni bir belediye binasına ihtiyacımız var mı, Var. Peki elinizdeki yeni belediye binasını neden verdiniz diye sorarlar adama. Ben öyle bir binada oturamam. Sadece belediyenin oraya oturabilmesi için 7.5 Milyon lira para lazımdı. Harcanan para hariç. Ben öyle bir parayı oraya harcayamam. Çok geniş odalar var. Ben buraya dinlenmeye gelmedim. Ben buraya çalışmaya geldim. Ben buraya keyif yapmaya, koltukta oturmaya gelmedim. Koltukta belediye başkanlığı yapmayacağım ben. Dolayısıyla orada oturamazdım. Oraya vatandaşın gelmesi de zor. Ben vatandaştan kaçmıyorum. Keşke bıraksalar Ziraat Bankasının önüne koltuğu koyup belediye başkanlığı yapsam. Böyleyken ben neden oraya kaçayım. Bu sebeplerden dolayı oraya oturmadım. Karşılığını da fazlasıyla aldım. 20 Milyon liraya satamazken, neredeyse 100 Milyon liralık farklı şeyler aldım. Arsalar aldım. Meryem Ana Kilisesinin restorasyonunu aldım. Çanlı kilisenin restorasyonunu aldım. Rum hamamının restorasyonunu aldım. Sadece bunlar bile 35-40 Milyon lira. TÜİK’in altındaki arsa benim. Benim arsam üzerine yapılan tüm binalardan parasını aldım Milli Emlaktan. Bizim Cevher Dudayev Mahallesinde 11 dönümlük bir arsamız vardı. Ahiler Kalkınma Ajansının önünde. Orman müdürlüğüne vermişler. Alırdın alamazdın tam bir yıl uğraştım ve aldım. Kavga, dövüş aldık. Şu anda 15 Trilyon lira oradan artı kazandık. Şimdi oraya şehrin en büyük parkını yapıyoruz. Bir bölümüne 80 kişinin oturacağı bir bina yapıyoruz. TÜİK binası 500 – 600 kişilik bir bina. TÜİK’i oraya gönderiyoruz. Bizde o binaya oturuyoruz. Yani çayın taşıyla, çayın kuşunu vuracağız. Mevcut belediye binasını da kent tarihi müzesi yapacağız” dedi.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın