Başkan Pınarbaşı’dan üç aylar ve Regaib kandili mesajı

Başkan Pınarbaşı’dan üç aylar ve Regaib kandili mesajı NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birlik Başkanı Mehmet Pınarbaşı, üç ayların başlangıcı ve Regâib Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımladı. İslam inancında önemli bir yere sahip olan Recep, Şaban ve Ramazan aylarının başlangıcı ile Regâib Kandili münasebetiyle bir mesaj yayımlayan Başkan Pınarbaşı, “Mağfiretin, bereketin ve lütfun bol […]

 Başkan Pınarbaşı’dan üç aylar ve Regaib kandili mesajı

23.01.2023 - 15:40

Güncelleme : 23.01.2023 - 15:40

Başkan Pınarbaşı’dan üç aylar ve Regaib kandili mesajı

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birlik Başkanı Mehmet Pınarbaşı, üç ayların başlangıcı ve Regâib Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
İslam inancında önemli bir yere sahip olan Recep, Şaban ve Ramazan aylarının başlangıcı ile Regâib Kandili münasebetiyle bir mesaj yayımlayan Başkan Pınarbaşı, “Mağfiretin, bereketin ve lütfun bol olduğu üç aylara bir kez daha kavuşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Regaip Kandiliyle başlayan, bin aydan hayırlı Kadir gecesiyle zirveye ulaşan kandiller zincirini içinde barındıran bu gecenin İslam alemine barış ve huzur getirmesini diler, tüm insanlığın birlik, beraberlik, dayanışma ve kardeşlik duygularının güçlenmesine vesile olmasını temenni ediyorum” dedi.
İnsanların manevi huzur elde ettiği üç ayların bir fırsat olduğunu kaydeden Birik Başkanı Mehmet Pınarbaşı, “Recep ayının ilk cuma gecesi olan Regâib Kandili, adından da anlaşılacağı gibi, Allah-u Teâlâ’nın kullarına birçok lütuf ve ihsanlarda bulunduğu, az ibadetlerine karşılık çok sevap verdiği, kıymeti ve değeri büyük, rağbet edilmesi gereken bir mağfiret ve rahmet gecesidir. Üç ayların manevi iklimine girildiği müjdesini taşıyan Regâib Kandilinde, Cenâb-ı Hakk’a yürekten yöneliş ve yakarışın, günahlardan arınmanın, kendimizi bulma ve bilmenin, nefsimizin yanıltıcı arzularından uzaklaşmanın imkânını yakalarız.
Manevi coşkuyu daha fazla yaşadığımız ve kendimizi günahlardan arındırmak için fırsat gördüğümüz bu mübarek günlerin toplumun huzur ve refahının sağlanmasına vesile olmasını temenni ederim. Kardeşlik ve dayanışma duygularını arttıran, ruh dünyamızın aydınlanmasına vesile olan bugünler, Allah’a şükür imkanı bulacağımız özel günlerdir. Regâib Gecesi duaların geri çevrilmediği bir gecedir. Bunu fırsat bilerek bu gece ilimizin, ülkemizin ve gönül coğrafyamızın huzuru ve kardeşliğimizin pekişmesi için dua edelim. Yapacağımız duaların kabul edileceğine inancımız tamdır. Bu vesile ile tüm İslam aleminin ve vatandaşlarımızın Regaip Kandilini tebrik ediyor, bu anlamlı gecenin hayırlara vesile olmasını yüce Allah’tan niyaz ediyorum” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın