Başkan Özmen’den pazarcı esnafına aşı çağrısı

Başkan Özmen’den pazarcı esnafına aşı çağrısı NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir Pazarcılar Odası Başkanı Selim Özmen, Pazarcı esnafları ve yanlarında çalıştırdıkları kişilerin bir an önce aşılarını tamamlamaları çağrısında bulundu. Konuyla ilgili olarak Nevşehir Valisi İnci Sezer Becel ile yaptıkları görüşmeler sonucunda Pazarcı esnaflarının ve yanlarında çalıştırdıkları kişilerin aşı olabilmeleri için bu hafta Pazar ve Pazartesi günlerde Nevşehir pazaryerinde […]

 Başkan Özmen’den pazarcı esnafına aşı çağrısı

13.08.2021 - 11:01

Güncelleme : 13.08.2021 - 11:01

Başkan Özmen’den pazarcı esnafına aşı çağrısı

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir Pazarcılar Odası Başkanı Selim Özmen, Pazarcı esnafları ve yanlarında çalıştırdıkları kişilerin bir an önce aşılarını tamamlamaları çağrısında bulundu.

Konuyla ilgili olarak Nevşehir Valisi İnci Sezer Becel ile yaptıkları görüşmeler sonucunda Pazarcı esnaflarının ve yanlarında çalıştırdıkları kişilerin aşı olabilmeleri için bu hafta Pazar ve Pazartesi günlerde Nevşehir pazaryerinde seyyar aşı merkezinin kurulacağını da kaydeden Oda Başkanı Selim Özmen, “Ülkemiz genelinde ne yazık ki vaka sayıları artıyor. Salgına karşı en büyük silahımız aşı. Bu nedenle pazarcı esnaflarımızın halkımıza sağlıklı bir şekilde hizmet etmesini arzu ediyoruz. Bu hafta Pazar ve Pazartesi günleri pazaryerimizde kurulacak seyyar aşı merkeziyle aşılarını olmayan ya da 2 doz aşılarını tamamlayamayan esnaflarımız ve yanlarında çalışanlarımız burada gerekli aşılarını yaptırabilecekler. Aşılarını yaptırmayan esnaflarımıza yönelik oda olarak bazı müeyyidelerde koyacağız. Arzu etmiyoruz ama hem kendi sağlığı için hem de halkımızın sağlığı için gerekli aşılarını yaptırmayanlara yönelik tezgah kapama cezası gibi cezalarda verebileceğiz. Söz konusu çağrımız pazaryerimize ürün teminini sağlayan müstahsillerimiz içinde geçerli olacaktır. Onlarında en kısa sürede aşılarını olmaları büyük önem taşımaktadır” dedi.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın