CHP’nin hukuk zaferi

CHP’nin hukuk zaferi NEVŞEHİR(MHA) Cumhuriyet Halk Partisi Nevşehir İl Başkanlığınca dağıtımı yapılması planlanan iki kitapçık Sulh Ceza Mahkemesinin kararıyla toplatılmıştı. CHP Genel Merkezinin açtığı davayı kazanan CHP Nevşehir İl Başkanlığı bir üst mahkemede yürütmeyi durdurma kararı aldırdı. Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan CHP Nevşehir İl Başkanı Kamil Gülmez, “Genel merkezimiz tarafından gönderilen “Arpalık aile şirketi” ve […]

 CHP’nin hukuk zaferi

16.12.2020 - 13:29

Güncelleme : 16.12.2020 - 13:29

CHP’nin hukuk zaferi

NEVŞEHİR(MHA) Cumhuriyet Halk Partisi Nevşehir İl Başkanlığınca dağıtımı yapılması planlanan iki kitapçık Sulh Ceza Mahkemesinin kararıyla toplatılmıştı. CHP Genel Merkezinin açtığı davayı kazanan CHP Nevşehir İl Başkanlığı bir üst mahkemede yürütmeyi durdurma kararı aldırdı.

Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan CHP Nevşehir İl Başkanı Kamil Gülmez, “Genel merkezimiz tarafından gönderilen “Arpalık aile şirketi” ve “10 soruda kıdem tazminatı aldatmacası”  adlı kitapçıklar il başkanlığımızca esnaflarımıza ve halkımıza dağıtmak amacıyla hazırlanmıştı. Ancak İl Emniyet Müdürlüğünce bu kitaplar bizden istenmiş, Nevşehir Sulh Ceza Hakimliğince bu kitapların dağıtılmasına izin verilmezken, emniyetçe bu kitapçıkların toplatılmasına karar verilmişti. Genel Merkezimiz tarafından bu duruma itiraz edilmişti. Dosya bir üst mahkeme olan Kırşehir Sulh Ceza Mahkemesine gönderilmişti. Söz konusu mahkeme 15.12.2020 tarihinde yürütmenin durdurulmasına, kitapların geri iade edilmesine ve dağıtılabileceğine karar verdi. Türkiye’de hakimler varmış demek ki. Tek adam rejiminde kitapların toplatılmasıyla mücadelemizi engellemek isteseler de biz halkımızın insanca yaşaması için ne gerekliyse onun mücadelesini yapacağız. Yokluklarla, yoksulluklarla ve en önemlisi yolsuzluklarla mücadele edeceğiz. Bizi yolumuzdan kimse döndüremez” dedi.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın