Basın, demokrasimizin temel taşlarından biri

Basın, demokrasimizin temel taşlarından biri NEVŞEHİR(MHA) Sağlık-Sen Nevşehir Şube Başkanı Hakan Gündüzpolat, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü olması sebebiyle görevini yapan gazetecilerin gününü kutladı. Başkan Gündüzpolat, 10 Ocak Gazeteciler Günü mesajında “Bağımsız ve özgür basının demokratik bir hukuk devletinin en önemli öğelerinden biri olmuştur. Basının özgür olmadığı bir ülkede demokrasiden ve özgürlüklerden söz edilemez. Demokrasinin […]

 Basın, demokrasimizin temel taşlarından biri

09.01.2021 - 12:26

Güncelleme : 10.01.2021 - 2:52

Basın, demokrasimizin temel taşlarından biri

NEVŞEHİR(MHA) Sağlık-Sen Nevşehir Şube Başkanı Hakan Gündüzpolat, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü olması sebebiyle görevini yapan gazetecilerin gününü kutladı.

Başkan Gündüzpolat, 10 Ocak Gazeteciler Günü mesajında “Bağımsız ve özgür basının demokratik bir hukuk devletinin en önemli öğelerinden biri olmuştur. Basının özgür olmadığı bir ülkede demokrasiden ve özgürlüklerden söz edilemez. Demokrasinin temel taşlarından olan basın, düşünce, anlatım ve haber alma özgürlüğünün en etkili aracıdır. Her türlü zorlu şartlarda, son derece özverili bir şekilde gayret göstererek, kendi etik değerlerini de titizlikle takip eden, tarafsız habercilik unsurlarını göz önünde bulunduran gazetecilerimizin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutluyor, çalışmalarında başarılar diliyorum” diye konuştu.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın