İlk defa mikroçip takılmaya başlandı

İlk defa mikroçip takılmaya başlandı NEVŞEHİR(MHA) Tarım ve Orman Bakanlığının, Ülkemiz ve İlimiz genelinde başlattığı uygulama ile tek tırnaklı hayvanlara (at, eşek, katır) ve ilk defa Mikroçip takılmasına başlandı. Bu uygulama ülkemizde daha önce Türkiye Jokey Kulübüne kayıtlı atlara yapılmakta idi. Hayvanların boyun bölgesinde, deri altına yerleştirilen Mikroçipler ile İlimizdeki tek tırnaklı hayvanlar kayıt altına alınarak, sağlık […]

 İlk defa mikroçip takılmaya başlandı

18.11.2020 - 10:42

Güncelleme : 18.11.2020 - 10:42

İlk defa mikroçip takılmaya başlandı

NEVŞEHİR(MHA) Tarım ve Orman Bakanlığının, Ülkemiz ve İlimiz genelinde başlattığı uygulama ile tek tırnaklı hayvanlara (at, eşek, katır) ve ilk defa Mikroçip takılmasına başlandı.

Bu uygulama ülkemizde daha önce Türkiye Jokey Kulübüne kayıtlı atlara yapılmakta idi.

Hayvanların boyun bölgesinde, deri altına yerleştirilen Mikroçipler ile İlimizdeki tek tırnaklı hayvanlar kayıt altına alınarak, sağlık taramasından geçirilecek ve özellikle ruam ve diğer hastalıklar yönünden insan ve hayvan sağlığı açısından takip edilmesi sağlanacak.

Hayvanların annesi, babası, yaşı, ırkı, sahibi ve yapılan testlerin kayıtları gibi bilgilerde mikroçip ile takip edilecek.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın