Anadolu Lisesinde 10 Kasım programı

Anadolu Lisesinde 10 Kasım programı NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir Anadolu Lisesinde eğitim öğretime devam eden 9. ve 12. sınıf öğrencileri, öğretmen kadrosu ve idarecileri her yıl olduğu gibi bu yılda Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ü andı. Şiirler ve konuşmalarla gaziyi anarken, okul coğrafya öğretmeni Mustafa Memiş’in anlamlı ve duygusal konuşması ile ümit var oldu ve duygulandı. […]

 Anadolu Lisesinde 10 Kasım programı

10.11.2020 - 15:41

Güncelleme : 10.11.2020 - 15:41

Anadolu Lisesinde 10 Kasım programı

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir Anadolu Lisesinde eğitim öğretime devam eden 9. ve 12. sınıf öğrencileri, öğretmen kadrosu ve idarecileri her yıl olduğu gibi bu yılda Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ü andı.

Şiirler ve konuşmalarla gaziyi anarken, okul coğrafya öğretmeni Mustafa Memiş’in anlamlı ve duygusal konuşması ile ümit var oldu ve duygulandı.

Mustafa Memiş konuşmasında; “Sayın müdürüm,saygı değer öğretmen arkadaşlarım.Anadolu ailesinin göz bebeği olan sevgili gençler. Tarihin akışını değiştiren ona mührünü vuran, kurucu liderimizin bedenen aramızdan ayrılışının 82.yılında onu rahmetle minnetle anıyorum. Evet arkadaşlar kurucu liderimiz diyordu ki beni görmek demek mutlaka yüzümü görmek değildir. Benim fikirlerimi benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız bu yeterlidir. Atatürk’ü anmak ve anlamak taştan veya mermerden yapılan anıtlarla olmaz, olamaz. Onu anlamak onun manevi mirası olan akıl ve bilime,ilke ve  inkılaplarına sahip çıkmakla olur.

Evet gençler biz biliriz ki doğan her beşer ölür. Ama her beşerin fikri ve yakmış olduğu ışık ilelebet kalmaz işte bugün rahmetle andığımız kurucu liderimiz olan Atatürk’ün fikirleri ve yakmış olduğu cumhuriyet ateşi ilelebet bu aziz milleti aydınlatacaktır. Sevgili gençler kurucu liderimizi anlamakta size düşen görev onun hedeflediği çağdaş ve güçlü Türkiye için cumhuriyete sahip çıkmanızdır. Ey mavi gözlü, bozkurt bakışlı, bugünlerde seni daha çok arıyor daha çok özlüyoruz. Tekrar ulu önderimiz Mustafa Kemal’in şahsında bu vatan uğruna canını seve seve feda eden aziz şehitlerimizi saygı ve rahmetle anıyoruz” dedi.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın