ALTINYILDIZDA SEMİNER

ALTINYILDIZDA SEMİNER ‘‘SINAV YOLCULUĞUNDA VELİNİN ROLÜ’’ Altınyıldız Koleji Fen ve Anadolu Lisesi veli ve öğretmenlerine 20/12/2020 Pazar günü akşam saat:19.00’da Microsoft Teams üzerinden online seminer de zaman bir an gibi geçti. Kişisel Gelişim Uzmanı & Eğitim Danışmanı Sayın Sinan İPEK’in semineri velilerimizin yoğun katılımları ile başladı. Daha önce 3 kez daha bir araya gelmiş olup, […]

 ALTINYILDIZDA SEMİNER

21.12.2020 - 11:34

Güncelleme : 21.12.2020 - 11:34

ALTINYILDIZDA SEMİNER

‘‘SINAV YOLCULUĞUNDA VELİNİN ROLÜ’’

Altınyıldız Koleji Fen ve Anadolu Lisesi veli ve öğretmenlerine 20/12/2020 Pazar günü akşam saat:19.00’da Microsoft Teams üzerinden online seminer de zaman bir an gibi geçti.

Kişisel Gelişim Uzmanı & Eğitim Danışmanı Sayın Sinan İPEK’in semineri velilerimizin yoğun katılımları ile başladı. Daha önce 3 kez daha bir araya gelmiş olup, Altınyıldız Kolejini yakından tanıdığını, eğitimde disiplin ve başarı odaklı çalışmalar sergilediklerini belirtti.

Sayın İPEK, tüm öğrencilerin bu zorlu zaman diliminde üzerlerine düşen sorumlulukları yerine getirmeleri gerektiğini vurguladı. Sınav yolculuğunun uzun bir süreç olması nedeniyle zor zamanlarda velinin rolü hakkında bilgiler verdi.

Seminer boyunca birbirinden kıymetli teknik bilgi ve deneyimlerini paylaştı.

Her öğrencinin çok özel olduğunu, asla birbirleri ile ne davranışları nede başarıları hususunda kıyaslanmamaları gerektiğini belirtti. Her insanın parmak izi kendine özgü ise “Her çocukta parmak izi gibi tek ve özel olduğunun” bilinmesi ve kabul edilmesini vurguladı.

Sınav sürecinde asla öğrencilerin B planı uygulamalarına imkân tanınmamasını ve velilerimizin özellikle takip etmesi gereken kıymetli yol haritalarını paylaştı.

Anne, baba olarak çocuklarımıza yaklaşımlarımızda ortak tavır ve davranışların mutlaka birbirini destekleyici, onaylayıcı olması gerektiğinin yaşam becerileri kazanmakta örnek teşkil edeceğini açıkladı.

Zamanın bir an gibi akıp gittiği seminer tüm veliler tarafından büyük beğeni ve takdirle karşılanarak teşekkürler sunuldu. Seminer sonrası velilerden gelen özel ve genel sorular Sayın İPEK tarafından aydınlatıldı. Özel-bireysel sorulara seminer sonrası dönüş yapacağını belirtti.

Seminerin organizasyon sağlayan, kendisiyle sürekli iletişim halinde olan Altınyıldız Koleji Müdürü Sayın Özkan KILINÇ’a teşekkürlerini iletti.

Altınyıldız Koleji Fen ve Anadolu Lisesi rehberlik servisinin çalışmalarını yakından bildiğini ve her çalışmanın öğrencilerin yetişmesine katkı sağladığından kendilerini takdir ettiğini belirtti.

Bizde Altınyıldız Koleji Fen ve Anadolu Lisesi olarak Sayın Sinan İPEK’e kaliteli, verimli ve özel bir seminer sunduğu için teşekkür ederiz.

Sağlık, huzur ve başarı dolu günlerde tekrar buluşmak dileğiyle. Sağlıkla kalınız.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın