ALTINYILDIZDA CAMBRIDGE ESOL SINAVLARI YÜZLERİ GÜLDÜRDÜ

ALTINYILDIZDA CAMBRIDGE ESOL SINAVLARI YÜZLERİ GÜLDÜRDÜ   Altınyıldız İlköğretim Kurumu ve İnternational Exam Centre işbirliği ile düzenlenen sınavlarda Altınyıldız İlköğretim Kurumu öğrencilerinin aldığı sonuçlar yüzleri güldürdü.   Altınyıldız İlköğretim Kurumu İngilizce Zümresi yaptığı açıklamada ‘2014-2015 Eğitim – Öğretim yılında faaliyete geçirdiğimiz ‘Oxford Quality School Programı’ okulumuzda hala uygulanmakta olup, bu program kapsamında 5. ve 6.sınıflarımızda […]

 ALTINYILDIZDA CAMBRIDGE ESOL SINAVLARI YÜZLERİ GÜLDÜRDÜ

02.04.2021 - 12:44

Güncelleme : 02.04.2021 - 12:44

ALTINYILDIZDA CAMBRIDGE ESOL SINAVLARI YÜZLERİ GÜLDÜRDÜ

 

Altınyıldız İlköğretim Kurumu ve İnternational Exam Centre işbirliği ile düzenlenen sınavlarda Altınyıldız İlköğretim Kurumu öğrencilerinin aldığı sonuçlar yüzleri güldürdü.

 

Altınyıldız İlköğretim Kurumu İngilizce Zümresi yaptığı açıklamada ‘2014-2015 Eğitim – Öğretim yılında faaliyete geçirdiğimiz ‘Oxford Quality School Programı’ okulumuzda hala uygulanmakta olup, bu program kapsamında 5. ve 6.sınıflarımızda İngilizce ağırlıklı ders programına başlamış ve öğrencilerimize haftada ortalama 15 saat İngilizce dersi vermekteyiz. Ayrıca öğrencilerimize 2.yabancı dil olarak haftada 2 saat İspanyolca vermekteyiz.7, ve 8.sınıflarımızda ise İngilizcenin ders saat ortalaması 10 saat altına düşmemektedir.11 Türk 2 Yabancı öğretmenle yürüttüğümüz bu programda ne kadar başarılı olduğumuzu sınav sonuçları göstermiştir. Öğrencilerimizin yabancı dil kullanım becerilerinin ölçüldüğü bu tarafsız sınavda öğrencilerimiz dünya ortalamasının üstünde puanlar alması verdiğimiz İngilizce eğitimin kalitesini bir kez daha ortaya koymuştur.’ İfadelerine yer verdi.

 

 

Sınavlara katılan öğrencilerimizi onları yetiştiren öğretmenlerimizi ve velilerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın