Allah rızası için kurallara uyalım

Allah rızası için kurallara uyalım NEVŞEHİR(MHA) Salgınla ilgili denetimlerin artırılacağına dikkat çeken Nevşehir Pazarcılar Odası Başkanı Selim Özmen, vatandaşların Allah rızası için kurallara uymalarını istedi. Özmen, “İçişleri bakanlığından yeni denetimler geliyor. Sağlığımız, sevdiklerimizin sağlığı, ekmeğimiz ve emeğimizin sıkıntıya girmemesi için Allah rızası için ne olur kurallara uyalım. Pazar yerleri (mahalle veya semt pazarları, vb.) denetimlerinde; […]

 Allah rızası için kurallara uyalım

06.11.2020 - 12:52

Güncelleme : 06.11.2020 - 12:52

Allah rızası için kurallara uyalım

NEVŞEHİR(MHA) Salgınla ilgili denetimlerin artırılacağına dikkat çeken Nevşehir Pazarcılar Odası Başkanı Selim Özmen, vatandaşların Allah rızası için kurallara uymalarını istedi.

Özmen, “İçişleri bakanlığından yeni denetimler geliyor. Sağlığımız, sevdiklerimizin sağlığı, ekmeğimiz ve emeğimizin sıkıntıya girmemesi için Allah rızası için ne olur kurallara uyalım.

Pazar yerleri (mahalle veya semt pazarları, vb.) denetimlerinde; alandaki tezgâh/sergi düzenlemelerinin fiziki mesafe kurallarına uygun olarak yapılıp yapılmadığına bakılacak. Pazar içerisinde esnaf ile müşterilerce maske takılması zorunluluğuna riayet edilip edilmediği, esnaf ve müşterilerce fiziki mesafe kurallarına uyulup uyulmadığı kontrol edilecek. Pazar girişlerinde müşteriler için erişilebilir ve yeterli şekilde dezenfektan malzemelerinin bulunup bulunmadığı,pazarcı esnafınca kişisel hijyen ve eldiven takılması zorunluluğuna uyulup uyulmadığı, pazar içerisinde özellikle akşam saatlerinde aşırı kalabalıkların oluşmasını önlemeye yönelik zabıta ekiplerince gerekli tedbirlerin alınıp alınmadığı hususlarına dikkat edilecek. Tedbirlere uymayan esnaf ve müşterilere gerekli ikazlar ve yaptırımlar uygulanacak” ifadelerinde bulundu.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın