Ahilik haftası etkinlikleri 18 Eylül’e kadar sürecek

Ahilik haftası etkinlikleri 18 Eylül’e kadar sürecek   NEVŞEHİR(MHA) Ahilik Haftası kutlama komitesince hafta dolayısıyla yapılacak etkinliklerin programı belirlendi.   Yılın Ahisinin Asım Otlu, Yılın Kalfasının Sağdık Tetik, Yılın çırağının ise Refik Arısoy’un olmasına karar verildi.   Ahilik haftası etkinlikleri Nevşehir’de 14 Eylül Pazartesi günü Hükümet Konağı önündeki Atatürk Anıtına çelenklerin konulmasıyla başladı. Aynı gün […]

 Ahilik haftası etkinlikleri 18 Eylül’e kadar sürecek

14.09.2020 - 13:37

Güncelleme : 14.09.2020 - 13:37

Ahilik haftası etkinlikleri 18 Eylül’e kadar sürecek  

NEVŞEHİR(MHA) Ahilik Haftası kutlama komitesince hafta dolayısıyla yapılacak etkinliklerin programı belirlendi.  

Yılın Ahisinin Asım Otlu, Yılın Kalfasının Sağdık Tetik, Yılın çırağının ise Refik Arısoy’un olmasına karar verildi.  

Ahilik haftası etkinlikleri Nevşehir’de 14 Eylül Pazartesi günü Hükümet Konağı önündeki Atatürk Anıtına çelenklerin konulmasıyla başladı.

Aynı gün Esnaf odaları birlik başkanı Mehmet Pınarbaşı, oda başkanları, kredi kefalet kooperatifleri başkanlarından oluşan heyet Vali İnci Sezer Becel’i ardından Nevşehir Başkanı Rasim Arı’yı makamlarında edecekler.  

15 Eylül Salı günü salgın ile ilgili bir sorun olmaması durumunda esnaf odaları birlik başkanlığı, oda başkanları toplantısı yapılacak.  

16 Eylül Çarşamba günü ilin ahisi, kalfası ve çırağına ödülleri takdim edilecek.  

17 Eylül Perşembe günü Vali, Belediye Başkanı, Ticaret İl Müdürü ve Esnaf Odaları Başkanlarının da katılacağı esnaf ziyaretleri gerçekleştirilecek.  

Ahilik haftası etkinlikleri 18 Eylül Cuma günü Alibey, Bekir Efendi ve Yeni Sanayi camilerinde şehitlerimiz ve ebediyete intikal etmiş esnaflar için mevlidi şeriflerin okunmasıyla sona erecek.  

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın