Açık liseye kimler geçebilir?

Açık liseye kimler geçebilir? NEVŞEHİR(MHA) Ürgüp Halk Eğitim Merkezi yeni eğitim öğretim yılı ile birlikte uygulamaya geçirilen açık lisede yeni uygulamayla ilgili bilgilendirmede bulundu. Bilgilendirmede, “MEB’den gelen açıklamada, ‘Örgün ortaöğretim kurumlarında okuma hakkını kaybeden öğrenciler dışındakilerin örgün ortaöğretim kurumlarından açık öğretim liselerine nakil ve geçiş yapamayacakları hükme bağlanmıştır.’ ifadeleri kullanıldı. 2023-2024 Eğitim ve Öğretim yılına […]

 Açık liseye kimler geçebilir?

15.09.2023 - 15:30

Güncelleme : 15.09.2023 - 15:30

Açık liseye kimler geçebilir?

NEVŞEHİR(MHA) Ürgüp Halk Eğitim Merkezi yeni eğitim öğretim yılı ile birlikte uygulamaya geçirilen açık lisede yeni uygulamayla ilgili bilgilendirmede bulundu.

Bilgilendirmede, “MEB’den gelen açıklamada, ‘Örgün ortaöğretim kurumlarında okuma hakkını kaybeden öğrenciler dışındakilerin örgün ortaöğretim kurumlarından açık öğretim liselerine nakil ve geçiş yapamayacakları hükme bağlanmıştır.’ ifadeleri kullanıldı.

2023-2024 Eğitim ve Öğretim yılına mahsus olmak üzere deprem bölgesindeki Adıyaman, Hatay, Kahramanmaraş, Malatya, Osmaniye illeri ile Gaziantep ilinin Islahiye ve Nurdağı ilçelerinde geçici barınma merkezlerinde (konteyner kent, çadır kent vb.) ikamet eden ve taşıma yolu ile eğitim hizmeti alanlar, istemeleri ve durumlarını belgelendirmeleri hâlinde açık öğretim liselerine nakil ve geçiş yapabilecek.
Örgün ortaöğretim kurumlarında okuma hakkını kaybeden öğrenciler dışındakilerin örgün ortaöğretim kurumlarından açık öğretim liselerine nakil ve geçiş yapamayacakları hükme bağlanmıştır” ifadelerine yer verildi.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın