3 Aralık dünya engelliler günü

3 Aralık dünya engelliler günü NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 3 Aralık dünya engelliler günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Mesajda; “Birleşmiş Milletler tarafından engellilerin toplumsal yaşama tam ve diğer bireylerle eşit katılım sağlanmalarına ilişkin çalışmalar yürütülmüştür. Bu kapsamda engellilerin sorunlarına dikkat çekmek ve onları daha iyi anlayabilmek için 3 Aralık, ‘Uluslararası Engelliler Günü’ […]

 3 Aralık dünya engelliler günü

01.12.2020 - 13:03

Güncelleme : 01.12.2020 - 13:03

3 Aralık dünya engelliler günü

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 3 Aralık dünya engelliler günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Mesajda; “Birleşmiş Milletler tarafından engellilerin toplumsal yaşama tam ve diğer bireylerle eşit katılım sağlanmalarına ilişkin çalışmalar yürütülmüştür. Bu kapsamda engellilerin sorunlarına dikkat çekmek ve onları daha iyi anlayabilmek için 3 Aralık, ‘Uluslararası Engelliler Günü’ olarak ilan edilmiştir. Ülkemizde de çeşitli etkinlikler düzenlenerek eğitim, sağlık, çalışma hayatı gibi alanlarda fırsat eşitliği sağlanması ve farklılıklara saygı gösterilmesi, mekânsal erişim yanında teknoloji ve bilgiye erişimin bu bireyler için ne kadar önemli olduğuna dikkat çekilerek toplumsal farkındalık oluşturulması amaçlanmıştır.

Unutmayalım ki engellilik birey ve ailesi için zorlu yaşam koşullarını beraberinde getirmekte ve onların yaşadığı sorunlarla baş etmeleri sürecinde bizlere görevler düşmektedir. Bu nedenle her alanda onların yaşamlarını kolaylaştırmak, yılın her günü onları anlamak için her gün birlikte çalışalım. Hoşgörü, sevgi ve saygıyla daha güçlü bir ülkede hep birlikte yaşamı kucaklayalım” ifadelerine yer verildi.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın