29 Ekim Cumhuriyet Bayramınız kutlu olsun

29 Ekim Cumhuriyet Bayramınız kutlu olsun NEVŞEHİR(MHA) Milliyetçi Hareket Partisi Nevşehir Merkez İlçe Başkanı Gökhan Göğdemir, 29 Ekim Cumhuriyet bayramını kutladı. Cumhuriyetin kazanıldığı milli mücadelenin tarihte eşine az rastlanır bir kahramanlık destanı olduğuna dikkat çeken MHP Nevşehir Merkez İlçe Başkanı Göğdemir, “Yüce Türk milletinin istiklal ve istikbalini her şartta muhafaza ve müdafaa edeceği  iftihar sebebimiz,tarihimize […]

 29 Ekim Cumhuriyet Bayramınız kutlu olsun

28.10.2020 - 12:31

Güncelleme : 28.10.2020 - 12:31

29 Ekim Cumhuriyet Bayramınız kutlu olsun

NEVŞEHİR(MHA) Milliyetçi Hareket Partisi Nevşehir Merkez İlçe Başkanı Gökhan Göğdemir, 29 Ekim Cumhuriyet bayramını kutladı.

Cumhuriyetin kazanıldığı milli mücadelenin tarihte eşine az rastlanır bir kahramanlık destanı olduğuna dikkat çeken MHP Nevşehir Merkez İlçe Başkanı Göğdemir, “Yüce Türk milletinin istiklal ve istikbalini her şartta muhafaza ve müdafaa edeceği  iftihar sebebimiz,tarihimize bakıldığında açıkça ortadadır. Verdiği inanılmaz mücadeleler sonucu bugün 97 yaşında olan Türkiye Cumhuriyeti bunun ispatıdır. İstiklal harbimizi zaferle sonuçlandıran Türk Milleti, bu zaferini Cumhuriyet ile taçlandırmıştır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “en büyük eserim” şeklinde ifade ettiği Cumhuriyet, ilanı ile birlikte Türk milletinin esaretini isteyen tüm alil zihniyetlerin  hayallerini suya düşürmüş,şaşkına çevirmiştir.Türk Milleti bağımlı olmamış, esir düşmemiş, esaretin bağrına mızrak misali saplanmıştır. Elbette Cumhuriyet kolay elde edilmiş bir rejim değildir. Cumhuriyet’in ilanına kadar verilen emek hepimizin üzerine haktır. Kundaktaki bebekten hasta yatağındaki büyüklerimize kadar; her bölgeden, her yaştan, kadın-erkek ayırt etmeksizin kan, gözyaşı ve açlıkla verilen mücadele; yüce Türk milletinin yedi düvele karşı verdiği savaşın zaferidir. . Zor şartlar altında, gelecek nesillerin manda ve himaye altına girmemesi için canıyla bu vatanı siper eden ecdadın hakkını ödeyebilmenin tek yolu vardır. İşte o yol “Türk Cumhuriyeti’ni ilelebet muhafaza ve müdafaa etmektir.”

Üzerimize düşen, Türkiye Cumhuriyeti’ni; ilimde, bilimde ve fende daha iyiye daha ileriye taşımak sorumluluğu ile bilinçlendirilmiş nesiller yetiştirmektir. Çünkü Türkiye Cumhuriyeti’ni ilelebet payidar kılacak yükselen yeni nesildir. Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere; tüm şehit ve gazilerimize rahmet diliyor, kendisini Cumhuriyet’i muhafaza ve müdafaa etmekle görevli hisseden herkesin Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyorum” dedi.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın