24 Temmuz basın bayramı kutlu olsun

  NEVŞEHİR(MHA) Sağlık-Sen Nevşehir Şube Başkanı Hakan Gündüzpolat, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı dolayısıyla basın açıklaması yaptı. Gündüzpolat,”Basın mensuplarının özgürce haber yapmalarının önündeki engelleri kaldıran dolayısıyla kamuoyunun haber alma özgürlüğünün de önünü açan basında sansür uygulamasının kaldırılışının yıl dönümünü kutluyoruz. Düşüncelerin özgürce, korkusuzca ifade edilmesinin önünde büyük bir engel ve özgürlüğü kısıtlayarak basını asıl […]

 24 Temmuz basın bayramı kutlu olsun

24.07.2021 - 11:39

Güncelleme : 24.07.2021 - 11:39

 

NEVŞEHİR(MHA) Sağlık-Sen Nevşehir Şube Başkanı Hakan Gündüzpolat, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı dolayısıyla basın açıklaması yaptı.

Gündüzpolat,”Basın mensuplarının özgürce haber yapmalarının önündeki engelleri kaldıran dolayısıyla kamuoyunun haber alma özgürlüğünün de önünü açan basında sansür uygulamasının kaldırılışının yıl dönümünü kutluyoruz. Düşüncelerin özgürce, korkusuzca ifade edilmesinin önünde büyük bir engel ve özgürlüğü kısıtlayarak basını asıl görevinden uzaklaştıran çağ dışı bir uygulama olan sansür, basının haber alma ve aldığı haberleri yayma adına ciddi bir engel olduğu gibi, demokrasinin sağlıklı işlemesine de engeldir. Basın kuruluşları, kamuoyunun gerçekleri öğrenmesi ve düşüncülerini özgürce ifade etmesi adına demokrasinin vazgeçilmez bir unsuru, çok önemli bir değeridir. Basının toplumu aydınlatma, yol gösterme, bilgilendirme görevlerini yerine getirebilmesi için, basın özgürlüğü olmazsa olmaz bir anlam taşımaktadır. Güç koşullar altında çalışmalarını yürüten basın camiasının 24 Temmuz Basın Bayramını kutluyor, saygılarımı sunuyorum” dedi.

 

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın