15 Temmuz’un zifiri karanlığını aydınlığa çevirenlere minnettarız

15 Temmuz’un zifiri karanlığını aydınlığa çevirenlere minnettarız NEVŞEHİR(MHA) Karapınar Belediye Başkanı Yasin Güneş, 15 Temmuz gecesinin zifiri karanlığını canları pahasına Türkiye’nin aydınlık yarınlarına çeviren tüm kahraman şehitlerimizi bir kez daha rahmet ve şükranla andıklarını dile getirdi. Başkan Güneş, hain darbe girişiminin 5. Yıldönümü nedeniyle yaptığı açıklamasının devamında; “15 Temmuz gecesi Türkiye’nin istikbalini büyük bir karanlığa […]

 15 Temmuz’un zifiri karanlığını aydınlığa çevirenlere minnettarız

14.07.2021 - 10:26

Güncelleme : 14.07.2021 - 10:26

15 Temmuz’un zifiri karanlığını aydınlığa çevirenlere minnettarız

NEVŞEHİR(MHA) Karapınar Belediye Başkanı Yasin Güneş, 15 Temmuz gecesinin zifiri karanlığını canları pahasına Türkiye’nin aydınlık yarınlarına çeviren tüm kahraman şehitlerimizi bir kez daha rahmet ve şükranla andıklarını dile getirdi.

Başkan Güneş, hain darbe girişiminin 5. Yıldönümü nedeniyle yaptığı açıklamasının devamında; “15 Temmuz gecesi Türkiye’nin istikbalini büyük bir karanlığa ve bilinmezliğe sürüklemek isteyen hainler, o gece yüreği vatan sevgisiyle dolu aziz milletimizin sarsılmaz inancı ve destansı direnişiyle karşılaştılar. İstiklaline ve istikbaline sahip çıkmak için sokaklara ve meydanlara akın eden halkımız, namlusu kendisine yöneltilen silahlara korkusuzca göğsünü siper ederek menfur darbe girişimine karşı durmuştur. Milli iradesine uzanan kirli elleri kırarak, devletine ve vatanına olan bağlılığını bir kez daha ortaya koyan milletimiz, güvenlik güçlerimiz ve idarecilerimiz bu melun girişimi sarsılmaz bir inanç ve hiçbir zaman kopmayacak gönül bağlarımızla engellemiştir. 15 Temmuz’da kurtuluş savaşı şuuruyla hareket ederek destan yazan milletimiz aynı zamanda demokrasiye olan sadakatini ve bağlılığını da tüm dünyaya bir kez daha göstermiştir. Bu vesileyle 15 Temmuz gecesinin zifiri karanlığını canları pahasına Türkiye’nin aydınlık yarınlarına çeviren tüm kahraman şehitlerimizi bir kez daha rahmet ve şükranla anıyor, canlarını ortaya koyan yiğit gazilerimize sağlıklı bir ömür diliyoruz” dedi.

 

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın