1 Ekim dünya yaşlılar günü

1 Ekim dünya yaşlılar günü NEVŞEHİR(MHA) Bilindiği gibi Birleşmiş Milletler 1990 yılında, 1 Ekim tarihini Dünya Yaşlılar Günü olarak belirlemiş olup o tarihten bu yana 1 Ekim Ülkemizde ve dünyada ”Dünya Yaşlılar Günü” olarak kutlanmakta. Gün dolayısıyla bir açıklamada bulunan Türk Emekli-Sen Nevşehir Şube Başkanı Yavuz Soysaldı, “Yaşlılarımız geçmişten günümüze uzanan ve geleceğimizi aydınlatacak olan […]

 1 Ekim dünya yaşlılar günü

01.10.2020 - 11:51

Güncelleme : 01.10.2020 - 11:59

1 Ekim dünya yaşlılar günü

NEVŞEHİR(MHA) Bilindiği gibi Birleşmiş Milletler 1990 yılında, 1 Ekim tarihini Dünya Yaşlılar Günü olarak belirlemiş olup o tarihten bu yana 1 Ekim Ülkemizde ve dünyada ”Dünya Yaşlılar Günü” olarak kutlanmakta.

Gün dolayısıyla bir açıklamada bulunan Türk Emekli-Sen Nevşehir Şube Başkanı Yavuz Soysaldı, “Yaşlılarımız geçmişten günümüze uzanan ve geleceğimizi aydınlatacak olan ışık kaynaklarımızdır. Yaşlılarımızın, emeklilerimizin huzur ve mutlulukla geçirecekleri bir yaşlılık dönemi sağlamak toplumdaki herkesin en önemli görevidir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün de dediği gibi; “Bir milletin yaşlı vatandaşlarına ve emeklilerine karşı tutumu; o milletin yaşama kudretinin en önemli kıstasıdır. Geçmişte çok güçlüyken, tüm gücüyle çalışmış olanlara karşı minnet hissi duymayan bir milletin, geleceğe güvenle bakmaya hakkı yoktur.” Her bireyin kendisinin de yaşlanacağını her zaman hatırında tutması gerekir. Yaşlılarına gereken önemi vermeyen, onlara sahip çıkmayan ihtiyaç duydukları sevgi ve saygıyı kendilerinden esirgeyen bir toplumun güven ve huzur içinde olması mümkün değildir. Bizleri bugünlere getiren ve geleceğe hazırlayan yaşlılarımızın ve emeklilerimizin, Yaşlılar gününü kutluyor, mutlu ve huzurlu günler geçirmeleri temennisiyle sağlık ve afiyet diliyoruz” dedi.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın