Yeni başvurular ve süre uzatımı için başvurular alınıyor

Yeni başvurular ve süre uzatımı için başvurular alınıyor NEVŞEHİR(MHA) Bilindiği üzere, Tütün Mamulleri ve Alkollü İçkilerin Satışına ve Sunumuna İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğin 14 üncü maddesi doğrultusunda, 2022 yılı ve öncesinde düzenlenen ve 31/12/2022 tarihi itibarıyla geçerliliğini koruyan satış belgeleri için Ocak – Mart aylarına isabet eden dönemde 2023 yılı süre uzatım işlemi […]

 Yeni başvurular ve süre uzatımı için başvurular alınıyor

11.01.2023 - 13:40

Güncelleme : 11.01.2023 - 13:40

Yeni başvurular ve süre uzatımı için başvurular alınıyor

NEVŞEHİR(MHA) Bilindiği üzere, Tütün Mamulleri ve Alkollü İçkilerin Satışına ve Sunumuna İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğin 14 üncü maddesi doğrultusunda, 2022 yılı ve öncesinde düzenlenen ve 31/12/2022 tarihi itibarıyla geçerliliğini koruyan satış belgeleri için Ocak – Mart aylarına isabet eden dönemde 2023 yılı süre uzatım işlemi yapılması gerekmektedir.

Süre uzatım işlemi ve yeni belge başvuruları, İl/İlçe Tarım ve Orman Müdürlükleri tarafından kabul edilecek.

Süre uzatım işlemini aşağıda yer alan açıklamalara uygun olarak gerçekleştirmeyen satıcıların belgeleri “Kurum hesabına işlem bedelini yatırmış olsalar dahi” geçerliliğini yitirecek. Satış belgesi sahibi satıcılar, 2023 yılı süre uzatım işlemleri esnasında

-Mevcut satış belgesinin aslını,

-İlgili işyeri için düzenlenmiş ön izin belgesini (işyeri açma ve çalışma ruhsatı, turizm işletmesi belgesi vb.)  

-İşlem bedelini ödediklerine dair dekontu,

İl/İlçe Müdürlüklerine ibraz etmek ve süre uzatım işlemini yaptırmak zorundadırlar.

2023 yılı süre uzatım bedelinin aşağıda yer alan açıklamalar doğrultusunda yatırılması önem arz etmekte:

Bakanlık tarafından 2023 yılı için belirlenen ve sayfanın alt bölümünde belirtilen işlem bedeli, Ziraat Bankası ATM veya İnternet Bankacılığı tahsilat ekranlarında “Ödemeler>Diğer Ödemeler>Diğer Kurumlar> Tob-Tütün ve Alkol D.Bşk. (M.Tapdk) Online Yeni Satış Belgesi Ve Süre Uzatım İşlemi” yolu izlenerek ve belge sicil numarası beyan edilerek yatırılmalı. Ziraat Bankası Şubeleri gişelerinde de tahsilat imkanı bulunmakta.

Süre uzatım işlem bedeli, kesinlikle havale veya EFT gibi yollarla ya da “Tob-Tütün ve Alkol D.Bşk. (M.Tapdk)  Diğer Tahsilatlar” bölümünden gerçekleştirilmemelidir. Aksi takdirde işlem bedeli Bakanlığımız hesabına yatırılmış olsa dahi satış belgesi geçerliliğini yitirecek.

 

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın