Veremeyeceğimiz hiç bir hesap yok

Veremeyeceğimiz hiç bir hesap yok NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir Rehberler Odasından yapılan açıklamada oda hakkında oluşturulmak istenen algıya karşın gerekli hukuki ve disiplin işlemlerinin başlatılacağına dikkat çekildi. Açıklamada; “6326 Sayılı Turist Rehberliği Meslek Kanunu ve Kanun kapsamında hazırlanan Meslek Yönetmeliğinde belirtilen usul ve esaslar doğrultusunda işleyiş gösteren tüzel kişiliğe sahip Kamu kuruluşu niteliğinde meslek odasıyız. Bu Kanun […]

 Veremeyeceğimiz hiç bir hesap yok

20.01.2021 - 8:59

Güncelleme : 20.01.2021 - 8:59

Veremeyeceğimiz hiç bir hesap yok

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir Rehberler Odasından yapılan açıklamada oda hakkında oluşturulmak istenen algıya karşın gerekli hukuki ve disiplin işlemlerinin başlatılacağına dikkat çekildi.

Açıklamada; “6326 Sayılı Turist Rehberliği Meslek Kanunu ve Kanun kapsamında hazırlanan Meslek Yönetmeliğinde belirtilen usul ve esaslar doğrultusunda işleyiş gösteren tüzel kişiliğe sahip Kamu kuruluşu niteliğinde meslek odasıyız. Bu Kanun ve ilgili mevzuatta belirtilen görevleri yerine getirmek üzere seçilen,”Genel kurulun verdiği yetkiler dahilinde” veremeyeceğimiz hiçbir hesap, yasal olmayan hiçbir iş ve işlemimiz yoktur. Bir o kadar da sorumluluğumuzun bilincinde hareket ederek zira, göreve geldiğimizden buyana Denetim Kuruluna açık, şeffaf ve hesap verebilir bir yönetim anlayışı ile hareket etmiş bulunmaktayız. Ayrıca hesap vereceğimiz makam ve merciler de bellidir. Alınan kararların duyurusunun yapıldığı odanın sosyal medyada sayfasında ve değişik platformlarda algı oluşturmak üzere; Yıpranmış şahsi ilişkilerini ezikliği içerisinde Kurumumuzu, Kurum yöneticilerini ve çalışanlarına yönelik bilinçli ve planlı bir şekilde güven ve itibarı zedeleyici, gerçekle bağdaşmayan yorumlara, mesnetsiz itham ve suçlamalara asla prim verilmeyeceğini, bu durumun devam ettirilmesi halinde, gerekli hukuki ve disiplin işlemlerinin başlatılacağını belirtmek isteriz” ifadelerine yer verildi.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın