Ürgüp Belediyesi  sokak hayvanları için vatandaşlara mama dağıttı

Ürgüp Belediyesi  sokak hayvanları için vatandaşlara mama dağıttı Ürgüp Belediyesi tarafından karlı havalarda  sokak hayvanlarının aç kalmaması için kurulan stantda vatandaşlara kedi,köpek maması ile kuş yemi dağıtıldı. Güllüce Caddesinde kurulan mama dağıtım standında vatandaşların mahallelerinde yaşayan sokak hayvanlarının karlı havalarda aç kalmaması için hazırlanan mama paketlerinin dağıtımı yapıldı. İşyerinin önüne gelen sokak hayvanları için mama aldığını belirten […]

 Ürgüp Belediyesi  sokak hayvanları için vatandaşlara mama dağıttı

29.01.2021 - 17:37

Güncelleme : 29.01.2021 - 17:37

Ürgüp Belediyesi  sokak hayvanları için vatandaşlara mama dağıttı

Ürgüp Belediyesi tarafından karlı havalarda  sokak hayvanlarının aç kalmaması için kurulan stantda vatandaşlara kedi,köpek maması ile kuş yemi dağıtıldı.

Güllüce Caddesinde kurulan mama dağıtım standında vatandaşların mahallelerinde yaşayan sokak hayvanlarının karlı havalarda aç kalmaması için hazırlanan mama paketlerinin dağıtımı yapıldı.

İşyerinin önüne gelen sokak hayvanları için mama aldığını belirten Aziz Güzelgöz isimli hayvan sever vatandaş, “Katkısı olan dostlarımızı tebrik ediyorum. Bu tür çalışmayı Ürgüp özlemişti. Hafta sonu çıkma iznim olduğu için dükkanımın önüne gelen kedi, köpek ve kuşlar için alıyorum. Kendimde sokak hayvanlarını besleme mecburiyeti hissediyorum.” Dedi.

Ürgüp Belediyesi Veteriner Hekimi Havva Ata’da “Soğuk hava şartlarında kedi, köpek, kuş gibi sokak hayvanları için yem ve mama dağıtımı yapmaktayız.” Dedi.

Ürgüp Belediye Başkanı Mehmet Aktürk ise yaptığı değerlendirmede sokak hayvanlarının özellikle soğuk kış şartlarında yem ve mama bulmakta zorlandığını ifade etti.

Başkan Aktürk, “İlçe genelinde tüm mahallelerimizde beslenme odaklarımız mevcut. Belirli periyotlarla  köpek bakımevi görevlilerimiz  tarafından beslenme odakları mama ve su ile dolduruluyor. Özellikle kar yağdığında soğuk havalarda dağıttığımız kedi, köpek mamaları ve kuş yemlerini vatandaşlarımızın vasıtasıyla sokak hayvanlarına ulaştırmayı amaçlıyoruz.”

Mama dağıtımına yabancı turistler de ilgi gösterdi.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın