“Türkiye iyi yönetilemiyor”

İYİ Parti İl Başkanı Ömer Ay; “Türkiye iyi yönetilemiyor” NEVŞEHİR(MHA) İYİ Parti İl Başkanı Ömer Ay düzenlediği basın toplantısında ülke ve Nevşehir gündemine dair açıklamalarda bulundu. Hükümetin salgın, aşı, sel felaketlerini olduğu gibi yangın felaketini de iyi yönetemediğinin açıkça görüldüğünü belirten İYİ Parti İl Başkanı Ömer Ay, “Türkiye son zamanlarda çok kötü yönetilmektedir. Bu da […]

 “Türkiye iyi yönetilemiyor”

04.08.2021 - 15:03

Güncelleme : 04.08.2021 - 15:03

İYİ Parti İl Başkanı Ömer Ay;

“Türkiye iyi yönetilemiyor”

NEVŞEHİR(MHA) İYİ Parti İl Başkanı Ömer Ay düzenlediği basın toplantısında ülke ve Nevşehir gündemine dair açıklamalarda bulundu.

Hükümetin salgın, aşı, sel felaketlerini olduğu gibi yangın felaketini de iyi yönetemediğinin açıkça görüldüğünü belirten İYİ Parti İl Başkanı Ömer Ay, “Türkiye son zamanlarda çok kötü yönetilmektedir. Bu da tüm milletimizce görülmekte ve bilinmektedir. Bu son yangın krizi ile birlikte adeta hükümet aranır hale gelmiştir. Son günlerde yurdumuzun pek çok bölgesinde meydana gelen yangınlar sadece evlerimizi, ormanlarımızı yakmakla kalmamış yüreklerimizi de dağlamıştır. Çok üzgünüz. Yanlarda hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet diliyor. Evlerini, işyerlerini kaybedenlere de geçmiş olsun dileklerimi iletmek istiyorum. En acısı ise ciğerlerimiz yanarken, insanlarımız bu yangınları ölümüne bir mücadeleyle söndürmek için gayret sarf ederken etkili bir mücadele sergilenemeyişidir. Bu durum milletimizi kahretmiştir. Ay’a gitme planları yaparken yangın söndürme uçağı bulamayınca rüyadan uyandık. Dünyada 200 küsür ülke arasında makam aracı bakımından birinciyiz. Ancak yangınları söndürecek aracımızın olmadığını anladık. Mültecilere 50 milyar dolar para harcayan ve her yılda 10 Milyar dolar harcamaya devam eden ancak yangın söndürme uçağı alamayan bir ülkeden söz ediyoruz. Türk Hava Kurumunun elindeki 19 yangın söndürme uçağına 4 milyon dolar harcayamayan bir hükümetten bahsediyoruz. Böyle trajik bir tablo dünyanın hiç bir ülkesinde görülmüş değildir. Mülteci krizi yönetilememiştir. Yangın krizi yönetilememiştir. Salgın yönetilememiştir. Aşı, sel ve afet krizleri yönetilememiştir. Hükümetin tek becerisi milletle alay edercesine vatandaşa çay fırlatmak olmuştur. Yanan insanların üzerine utanmadan çay atmışlardır. Hükümet yönetme becerisini tamamen kaybetmiştir. Bu hükümetle geleceğimizin kalmadığı anlaşılmıştır” ifadelerinde bulundu.

“Bu mülteciler ülkelerine gönderilmezse ülkenin başına bela olacak”

Ülke gündemine dair değerlendirmeleri esnasında Türkiye’deki mülteci sorununa değinen İYİ Parti İl Başkanı Ömer Ay, “Suriye’de ABD ve Rusya ülkeyi bölmüş bize de milyonlarca Suriyeli’yi beslemek kalmıştır. 1 Milyon Afganlı’nın ülkemize giriş yaptığı devamının geleceği anlaşılmaktadır. Bunların YPG, PYD’li, Taliban üyesi olup olmadığını biliyor muyuz?. Bu bir beka sorunudur. Bağ-Kur’dan yeni emeklisine bin 500 lira maaş verebilen hükümet mültecilere bin 350 TL maaş vermektedir. Ey AK Partili vatandaşlarımız sizler bunları onaylıyor musunuz?. Bu mülteciler ülkelerine gönderilmezse ülkemizin başına bela olacaklardır. Bu konu asla insani bir konu değildir. Emperyalist bir projedir” diye konuştu.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın