TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu Kapadokya’da

AB Türkiye Delegasyonu Başkanı Meyer-Landrut ve TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu Kapadokya’da   Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile AB Türkiye Delegasyonu tarafından gerçekleştirilen ziyaret kapsamında AB Türkiye Delegasyonu Başkanı Nikolaus Meyer-Landrut ve TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu ile beraberindeki heyet Nevşehir’i ziyaret etti. Ev sahibi olarak Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı M. Arif […]

 TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu Kapadokya’da

06.02.2021 - 10:59

Güncelleme : 06.02.2021 - 10:59

AB Türkiye Delegasyonu Başkanı Meyer-Landrut ve TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu Kapadokya’da

 

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile AB Türkiye Delegasyonu tarafından gerçekleştirilen ziyaret kapsamında AB Türkiye Delegasyonu Başkanı Nikolaus Meyer-Landrut ve TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu ile beraberindeki heyet Nevşehir’i ziyaret etti.

Ev sahibi olarak Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı M. Arif Parmaksız, Nevşehir Ticaret Borsası Yönetim Kurulu İbrahim Salaş ve Ürgüp Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Aydın programda yer aldı.

AB Türkiye Delegasyonu Başkanı ve beraberindeki heyet öncelikle Kapadokya’nın eşsiz güzelliklerini yakından görerek kısa bir Kapadokya Turu yaptılar. Program daha sonra TOBB tarafından yapımına başlanacak olan “TOBB-ÜRGÜP 24 Derslikli Okul Temel Atma Töreni” ile devam etti. Törene AB Türkiye Delegasyonu Başkanı Nikolaus Meyer-Landrut, TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Nevşehir Valisi İnci Sezer Becel, Nevşehir Milletvekilleri Mustafa Açıkgöz ve Yücel Menekşe, Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı M. Arif Parmaksız, NTSO Meclis Başkanı Seyit İnce, Nevşehir Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Salaş, NTB Meclis Başkanı Mehmet Havalı,Ürgüp Belediye Başkanı Mehmet Aktürk ve Ürgüp Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Aydın, ÜTSO Meclis Başkanı Kemal Öğütlü, Oda ve Borsaların birçok üyesi katıldı.

Temel atma töreninin ardından heyetler NTSO Başkanı M. Arif Parmaksız’ın ev sahipliğinde gerçekleştirilen yemek programına katılarak Nevşehir’den ayrıldı.

Ziyaret hakkında açıklamada bulunan Parmaksız şunları ifade etti; “AB Türkiye Delegasyonu Başkanı Nikolaus Meyer-Landrut ve TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun gerçekleştirdikleri ziyaret bizleri oldukça mutlu etmiştir. Ziyaret vesilesi ile ekonomik görüşmelerin yanı sıra Kapadokya’mızın eşsiz güzelliklerini Sayın Meyer- Landrut’a gösterme fırsatı yakaladık. Ürgüp’te TOBB tarafından yapımına başlanılan 24 derslikli okul için de Başkanımız Sayın Hisarcıklıoğlu’na teşekkürlerimizi sunduk. Her platformda ve her fırsatta ilimizin ekonomisi ve tanıtımı için çalışmaya devam ediyoruz.” dedi.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın