Tanıtım toplantısı düzenlendi

Tanıtım toplantısı düzenlendi NEVŞEHİR(MHA) Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı organizesinde sürdürülen 2021 Yılı Vekalet Yoluyla Kurban Organizasyonu’nun daha geniş kitlelere ulaştırılması amacıyla Nevşehir’de tanıtım toplantısı düzenlendi. Pandemi nedeniyle geniş önlemlerin alındığını toplantı, Nevşehir Ticaret Borsası Toplantı Salonunda Diyanet İşleri Başkanlığı Rehberlik ve Teftiş Başkanı Fatih Mehmet Karaca’nın katılımı ile gerçekleştirildi. Kur’an-ı Kerim tilavetiyle […]

 Tanıtım toplantısı düzenlendi

05.07.2021 - 12:44

Güncelleme : 05.07.2021 - 12:44

Tanıtım toplantısı düzenlendi

NEVŞEHİR(MHA) Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı organizesinde sürdürülen 2021 Yılı Vekalet Yoluyla Kurban Organizasyonu’nun daha geniş kitlelere ulaştırılması amacıyla Nevşehir’de tanıtım toplantısı düzenlendi.

Pandemi nedeniyle geniş önlemlerin alındığını toplantı, Nevşehir Ticaret Borsası Toplantı Salonunda Diyanet İşleri Başkanlığı Rehberlik ve Teftiş Başkanı Fatih Mehmet Karaca’nın katılımı ile gerçekleştirildi.

Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan toplantıda açılış konuşması yapan İl Müftüsü Ahmet Celalettin Altunkaya, Kurban bağışlarının Türkiye Diyanet Vakfı aracılığıyla Dünyanın dört bir yanındaki gerçek ihtiyaç sahibi din kardeşlerimize ulaştırıldığını söyledi.

“İhtiyaç sahibi kardeşlerimizin mutluluk ve sevinçlerine ortak olarak onlara bayram sevinci yaşatalım.”

Müftü Altunkaya, “Unutmayalım ki buradan gidecek bir kurban ihtiyaç sahibi bir kardeşimizin mutluluk ve sevincine ortak olmak, ona bayram sevinci yaşatmaktır. Yurt içinde ve yurt dışında ihtiyaç sahibi yüz binlerce insanın yüzünü bir nebze olsun güldürebilmek için vaaz ve hutbelerle, kamu kurum ve kuruluşlarına gerçekleştirilecek ziyaretlerle, eş, dost ziyaretleriyle vatandaşlarımızı broşürlerle bilgilendirerek konunun önemine dikkat çekelim.” dedi.

Altunkaya, böylesine güzel organizasyonlarda maddi ve manevi olarak aktif rol alan din görevlileri ile Kur’an kursu öğreticilerine çalışmalarında başarılar diledi.

2021 Yılı Vekalet Yoluyla Kurban Organizasyonu Tanıtım Toplantısında konuşan Diyanet İşleri Başkanlığı Rehberlik ve Teftiş Başkanı Fatih Mehmet Karaca, “Vatandaşlarımız Başkanlığımızdan, vekalet yoluyla kurbanlarının bir kısmını yurt içinde bir kısmını da yurt dışında kesilmesini talep etmektedir. Dolayısıyla yurt dışında kesilen kurbanlarımızın özellikle Afrika kıtasındaki fakir insanlara ulaştırılması çok büyük bir hayra vesile olmaktadır. Bu büyük hayra vesile olanların ilk halkasını sizler oluşturuyorsunuz. Bu sizler için bir iftihar vesilesidir. Bu bakımdan ben hepinizi yapmış olduğunuz bu hayırlı çalışmalardan dolayı tebrik ediyorum. Cenab-ı Hakk hepinizden razı olsun.” dedi.

“Vatandaşımız kurban konusunda bizlere güveniyor.”

Rehberlik ve Teftiş Başkanı Karaca, “Geçtiğimiz yıllardaki istatistiklere baktığımızda elde edilen veriler bize gösteriyor ki, vatandaşımız kurban konusunda Türkiye Diyanet Vakfımıza güveniyor ve itimat ediyor. Bizler de, Vakfımız aracılığıyla vatandaşlarımıza vekâletlerini yerine getirdiğimize dair telefon yoluyla ulaşarak bilgi veriyoruz. Gereçten bu konuda vatandaşlarımıza emsali olmayan bir hizmet sunuyoruz.” dedi.

Toplantı, Diyanet İşleri Başkanlığı Rehberlik ve Teftiş Başkanı Fatih Mehmet Karaca’nın  “Vekâletle Kurban Organizasyonu” konulu sunumuyla tamamlandı.

Programa, İl Müftü Yardımcıları, İlçe Müftüleri, Şube Müdürleri, Vaizler, Din Hizmetleri Uzmanlarının yanı sıra sınırlı sayıda din görevlileri ile Kur’an kursu öğreticileri katıldı.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın