Süslü, 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Uçhisar Belediye Başkanımız Osman Süslü, 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.Başkanımız Osman Süslü mesajında şu ifadelere yer verdi; “19 Eylül 1921, TBMM tarafından Sakarya Meydan Muharebesi’nin kazanılmasının ardından Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk’e ‘Mareşal’ rütbesi ve ‘Gazi’ unvanının verildiği tarihi bir gündür. Bu nedenle 19 Eylül tarihi Gaziler Günü olarak kutlanmaktadır. Milletimiz, vatanı ve […]

 Süslü, 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

19.09.2020 - 10:31

Güncelleme : 19.09.2020 - 10:31

Uçhisar Belediye Başkanımız Osman Süslü, 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
Başkanımız Osman Süslü mesajında şu ifadelere yer verdi; “19 Eylül 1921, TBMM tarafından Sakarya Meydan Muharebesi’nin kazanılmasının ardından Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk’e ‘Mareşal’ rütbesi ve ‘Gazi’ unvanının verildiği tarihi bir gündür. Bu nedenle 19 Eylül tarihi Gaziler Günü olarak kutlanmaktadır. Milletimiz, vatanı ve bağımsızlığı için tarih boyunca birlik ve beraberlik içinde tüm zorluklara göğüs germiş; gerektiğinde canını vermekten çekinmeyip, milletimizin daima büyük zaferlere ulaşmasını, hür ve müstakil yaşamasını sağlamıştır. Cennet vatanımız bizlere şehitlerimizin ve gazilerimizin emanetidir. Vatanın bölünmez bütünlüğü, halkımızın huzuru, güvenliği ve esenliği için büyük bir onurla görev yaparak gazilik mertebesine ulaşan kahramanlarımız gurur kaynağımızdır.
Bu duygu ve düşüncelerle, tüm gazilerimizin 19 Eylül ‘Gaziler Günü’nü kutluyor, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, vatan sevgisinin sembolleri olan şehitlerimizi rahmet, gazilerimizi şükranla anıyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.” İfadelerinde bulundu.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın