Su tasarrufuna dikkat

Su tasarrufuna dikkat NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir merkez Anadolu Lisesi su tasarrufuna dikkat çekiyor. Konuya ilişkin bilgilendirmede; “Su, en değerli doğal kaynaklarımızdan biridir. Banyodan, duştan, yemek pişirmekten, bahçecilikten, temizlikten ve içmekten tutun hayatımızda yaptığımız neredeyse her şey için suya ihtiyacımız var. Dünyanın bazı yerlerinde su kıtlığı çağımızın en büyük risklerinden biridir. Dünyadaki çoğu insan için temiz suya […]

 Su tasarrufuna dikkat

24.01.2021 - 0:53

Güncelleme : 24.01.2021 - 0:53

Su tasarrufuna dikkat

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir merkez Anadolu Lisesi su tasarrufuna dikkat çekiyor.

Konuya ilişkin bilgilendirmede; “Su, en değerli doğal kaynaklarımızdan biridir. Banyodan, duştan, yemek pişirmekten, bahçecilikten, temizlikten ve içmekten tutun hayatımızda yaptığımız neredeyse her şey için suya ihtiyacımız var. Dünyanın bazı yerlerinde su kıtlığı çağımızın en büyük risklerinden biridir. Dünyadaki çoğu insan için temiz suya erişmek gittikçe daha zor hale geliyor. Su vücudumuz için de o kadar önemlidir ki, su olmadan en fazla 7 gün hayatta kalabiliriz. Evde su tasarrufu yapmak sadece cüzdanlarımız için değil, dünya kaynaklarının daha sürdürülebilir bir şekilde tüketilmesi için de önemlidir. Su tasarrufu için bazı ipuçları oldukça basittir, ancak birçok evde kullanılmamaktadır. Su tasarrufu yapmayı öğrenme zamanının şimdi olduğu çok açık.Öğrencilerimiz de bunun bilincindeler.

Nevşehir Anadolu Lisesi öğrencileri su kıtlığı problemiyle farkındalık yaratmak amacıyla başlatılan etkinliğe katıldılar ve evlerde yaptıklarını fotoğraflarla paylaştılar” ifadelerine yer verildi.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın