Şampiyona bir kutlama da okulundan

Şampiyona bir kutlama da okulundan NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir Ahi Evran Mesleki ve Teknik Anadolu lisesi öğrencisi Yaşar Karaca, ilk kez gençler kategorisinde katıldığı Türkiye Şampiyonası’nda, toplamda 298 kg kaldırarak Türkiye Şampiyonu oldu. Daha önce Yıldızlar kategorisinde Avrupa rekortmeni olan ve çok sayıda Türkiye Şampiyonluğu bulunan öğrenci Yaşar Karaca, ilk kez mücadele ettiği 73 kg Gençler kategorisinde, koparmada […]

 Şampiyona bir kutlama da okulundan

01.02.2023 - 15:46

Güncelleme : 01.02.2023 - 15:46

Şampiyona bir kutlama da okulundan

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir Ahi Evran Mesleki ve Teknik Anadolu lisesi öğrencisi Yaşar Karaca, ilk kez gençler kategorisinde katıldığı Türkiye Şampiyonası’nda, toplamda 298 kg kaldırarak Türkiye Şampiyonu oldu.

Daha önce Yıldızlar kategorisinde Avrupa rekortmeni olan ve çok sayıda Türkiye Şampiyonluğu bulunan öğrenci Yaşar Karaca, ilk kez mücadele ettiği 73 kg Gençler kategorisinde, koparmada 133 kg, silkmede 165 kg ve toplamda ise 298 kg kaldırarak Türkiye Şampiyonu oldu.

Okul idaresi, “Öğrencimiz bu derecesi ile Dünya Gençler Halter Şampiyonası öncesinde Türk Milli Takım Aday Kadrosuna seçilmeyi başardı. Kendisini ve antrenörünü kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz” açıklamasında bulundu.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın