Ruhları Şad olsun

Ruhları Şad olsun NEVŞEHİR(MHA) Kapadokya Sanayi ve iş Dünyası Federasyonu Yönetim Kurulu Başkanı Habibe Beşer, 10 Kasım dolayısıyla basın açıklaması yaptı. Atatürk’ün kıymetini bilmeyenlerin, O’nu tartışmaya açanların, kirli ağızlarına dolayanların aslında bu ülkenin hangi koşullarda, nasıl kurulduğundan bihaber olan zır cahiller olduğunu ifade eden Beşer, “Okumaya, öğrenmeye meraklı olmayan bu zevat, gayri milli ideolojilerin ve […]

 Ruhları Şad olsun

09.11.2020 - 10:08

Güncelleme : 09.11.2020 - 11:32

Ruhları Şad olsun

NEVŞEHİR(MHA) Kapadokya Sanayi ve iş Dünyası Federasyonu Yönetim Kurulu Başkanı Habibe Beşer, 10 Kasım dolayısıyla basın açıklaması yaptı.

Atatürk’ün kıymetini bilmeyenlerin, O’nu tartışmaya açanların, kirli ağızlarına dolayanların aslında bu ülkenin hangi koşullarda, nasıl kurulduğundan bihaber olan zır cahiller olduğunu ifade eden Beşer, “Okumaya, öğrenmeye meraklı olmayan bu zevat, gayri milli ideolojilerin ve karanlık fikirlerin esiri olmuş bu ne idiğü belirsiz hainler, “keşke Yunan galip gelseydi” diyen dondurmacı kılıklılar, Atatürk’ün annesi, manevi kızıyla ile ilgili ileri geri konuşan tarihçi bozuntusu ahlaksızlar sözüm ona Atatürk’ü toplum önünde küçük düşürmeye, yaptıklarını küçümsemeye, heykellerine zarar vererek Atatürk’ü değersizleştirmeye çalışmaktadır. Oysa içimizdeki Atatürk sevgisi günden güne büyümektedir. Bu tür saldırılar Türk milletini daha da birbirine kenetlemekte, her türlü siyasetin, ideolojinin üzerinde olan Atatürk’e, temsil ettiği değerlere daha da sahip çıkılmasına neden olmaktadır. Mustafa Kemal Atatürk, Kurtuluş Savaşı’mızı zaferle süsleyen kahraman ordumuzun komutanı ve bu topraklardaki son Türk Devleti’ni kuran kadronun lideridir. Saygı duymanız ve hayırla anmanız için yetmez mi?. Bu devletin kurucu liderine, ortak değerlerine her kim dil uzatıyorsa, bilinmeli ki, bunların asıl derdi bu topraklardaki Türk varlığı ve Türk devletidir. Bu alçaklara verilen cezalar çok ağır olmalıdır. Bu hakaretleri görmezden gelmek, es geçmek, cezasız bırakmak söz konusu bile olamaz. Türk milleti Büyük Atatürk’ün gösterdiği hedeflere yürüyen, O’nun açtığı yolda ilerleyen, her türlü zorluğa inançla göğüs geren bir millettir.

Dolayısıyla topraklarımıza, birliğimize, huzurumuza kast eden her türlü terör örgütüne, yapıya ve düşmanca tutum sergileyen ülkelere karşı mücadelemiz sürecektir. Milli şuura sahip, milli hasletlerle yoğrulmuş necip Türk milleti zorlukların üstesinden gelecek, aydınlık yarınlara yek vücut olarak yürümeye devam edecektir. Bu vesileyle ülkemizin kurucusu Büyük Atatürk’ü, Hakk’a yürüyüşünün 82.yılında saygı, minnet ve rahmetle anıyoruz. Ruhu şad, mekanı cennet olsun” dedi.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın