Planlama yanlış

Planlama yanlış NEVŞEHİR(MHA) Eğitim-İş Sendikası Nevşehir Şube Başkanı İbrahim Demir, öğretmenlerin aşı olmadan yüz yüze eğitimin başlatılmasının tamamen yanlış bir planlama olduğuna değindi. Demir, “Öğretmenleri aşılamadan köy okullarının açılması hem öğretmenler, hem de öğrenciler ile veliler için ciddi bir bulaş riski yaratmıştır. Bu hatalı hamle, en temel hak olan yaşam hakkını ihlal eden bir planlama […]

 Planlama yanlış

19.02.2021 - 12:45

Güncelleme : 19.02.2021 - 12:45

Planlama yanlış

NEVŞEHİR(MHA) Eğitim-İş Sendikası Nevşehir Şube Başkanı İbrahim Demir, öğretmenlerin aşı olmadan yüz yüze eğitimin başlatılmasının tamamen yanlış bir planlama olduğuna değindi.

Demir, “Öğretmenleri aşılamadan köy okullarının açılması hem öğretmenler, hem de öğrenciler ile veliler için ciddi bir bulaş riski yaratmıştır. Bu hatalı hamle, en temel hak olan yaşam hakkını ihlal eden bir planlama yanlışıdır. Eğitim emekçilerimizin, onların ailelerinin, öğrenci ve velilerimizin sağlığından endişe duyuyoruz. MEB’i ve Sağlık Bakanlığı’nı bu haklı endişemizi giderecek, ülkeyi etkisi altına alan bir salgın olduğunun farkında olduklarını belli edecek adımlar atmaya çağırıyoruz!” dedi.

 

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın