PASHA BALONDAN BAŞKAN PARMAKSIZ’A ZİYARET

PASHA BALONDAN BAŞKAN PARMAKSIZ’A ZİYARET Türkiye’nin ilk yerli balon üretici firması olan Pasha Balloon firması yetkilileri Teyfik Ölmez, Halis Aydoğan ve Hakan Zengin NTSO Yönetim Kurulu Başkanı Parmaksız’ı makamında ziyaret ederek balon üretimleri ve sektörleri hakkında bilgilendirmede bulundular. Üretimlerinin şu anda Dünya standartlarını yakaladığını sadece iç ihtiyaca değil yurt dışındaki balon firmalarına da üretim yapabilecek […]

 PASHA BALONDAN BAŞKAN PARMAKSIZ’A ZİYARET

29.01.2021 - 13:05

Güncelleme : 29.01.2021 - 13:05

PASHA BALONDAN BAŞKAN PARMAKSIZ’A ZİYARET

Türkiye’nin ilk yerli balon üretici firması olan Pasha Balloon firması yetkilileri Teyfik Ölmez, Halis Aydoğan ve Hakan Zengin NTSO Yönetim Kurulu Başkanı Parmaksız’ı makamında ziyaret ederek balon üretimleri ve sektörleri hakkında bilgilendirmede bulundular.

Üretimlerinin şu anda Dünya standartlarını yakaladığını sadece iç ihtiyaca değil yurt dışındaki balon firmalarına da üretim yapabilecek kapasiteye ulaştıklarını belirten firma yetkilileri, pandemi süresince de üretimlerini durdurmayarak, kalite ve üretim kapasitesi olarak Türkiye’nin tek yetkili firma olduklarını belirttiler.

Girdikleri bu girişim ve elde ettikleri başarından dolayı firma yetkililerini tebrik eden Başkan Parmaksız; “ Bölgemiz balon turizminde artık Dünya’da bir numara, ne zaman bir yere gitsek Kapadokya deyince herkes önce balonları sorar hale geldi. Sektör hem getirisi hem çalıştırdığı insan sayısı bakımından gün geçtikçe büyümekte, o yüzden sizi ve firmanızı özellikle tebrik ediyorum. Bu büyüyen sektörün en büyük girdilerinden birisi olan balonları bölgemizde imal etmek sadece ticari bir iş değil aynı zamanda vatani bir görevdi, bunu da şehrimizin girişimcileri tarafından gerçekleştirilmesi ise bizler için ayrı bir gurur. Zira dışa bağımlılığımızın azalması ve ekonomimizin istediğimiz seviyelere gelmesi açısından yerli üretimin artması çok önemli, bizler Oda olarak, TOBB olarak sizleri desteklemek için ne gerekiyorsa yapmaya hazırız” diyerek ziyaretlerinden dolayı teşekkürlerini iletti.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın