PARMAKSIZ’DAN ‘21 EKİM DÜNYA GAZETECİLER GÜNÜ’ MESAJI

BAŞKAN PARMAKSIZ’DAN ‘21 EKİM DÜNYA GAZETECİLER GÜNÜ’ MESAJI Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı M. ARİF Parmaksız, ‘21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü’ dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Başkan Parmaksız mesajında; “Demokratik bir ülkenin vazgeçilmez unsurlarından birisi basındır. Gazeteciler; haber alma özgürlüğü, toplumsal farkındalık oluşturulması, ifade ve fikir hürriyetinin kamusal alanda yayılabilmesi açısından büyük bir […]

 PARMAKSIZ’DAN ‘21 EKİM DÜNYA GAZETECİLER GÜNÜ’ MESAJI

21.10.2020 - 10:25

Güncelleme : 21.10.2020 - 10:25

BAŞKAN PARMAKSIZ’DAN ‘21 EKİM DÜNYA GAZETECİLER GÜNÜ’ MESAJI

Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı M. ARİF Parmaksız, ‘21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü’ dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Başkan Parmaksız mesajında; “Demokratik bir ülkenin vazgeçilmez unsurlarından birisi basındır. Gazeteciler; haber alma özgürlüğü, toplumsal farkındalık oluşturulması, ifade ve fikir hürriyetinin kamusal alanda yayılabilmesi açısından büyük bir sorumluluğa sahiptir. Dünyanın her köşesinde haber alma ihtiyacını karşılayarak toplumun doğru bilgiye hızlı bir şekilde ulaşmasında aracı olan her türlü zorluğa ve sıkıntıya rağmen fedakarca çalışan basın mensuplarımızın mesai saati gözetmeksizin, vatandaşlarımızı bilinçlendirmek ve her konuda haberdar etmek için verdikleri mücadele her türlü takdiri hak etmektedir. Bu vesileyle; Edindikleri bilgiyi ilkeli, tarafsız ve doğru bir şekilde kamuoyuyla paylaşan, meslek ilkelerine bağlı kalarak özveriyle çalışmaya gayret gösteren başta Nevşehir’deki gazetecilerimiz olmak üzere ülkemizdeki bütün basın mensuplarının 21 Ekim Gazeteciler Günü’nü kutlar, meslek hayatlarında başarılar dilerim.”

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın