Özel idareden önemli açıklama

Özel idareden önemli açıklama NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir İl Özel İdaresince yapılan açıklamada Peribacalarına iş makineleri girdi eleştirilerine yanıt verildi. Açıklamada; “Bazı basın yayın organlarında yer alan “Peribacalarına İş Makineleri Girdi” başlıklı haberle ilgili olarak açıklama yapılması ihtiyacı duyulmuştur. Avanos ilçesi, Çavuşin Köyünde bulunan su deposu inşaatı, yol yapımı ve altyapı çalışmasına ilişkin yürütülen çalışmalarda bahse konu […]

 Özel idareden önemli açıklama

26.10.2020 - 11:55

Güncelleme : 26.10.2020 - 11:55

Özel idareden önemli açıklama

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir İl Özel İdaresince yapılan açıklamada Peribacalarına iş makineleri girdi eleştirilerine yanıt verildi.

Açıklamada; “Bazı basın yayın organlarında yer alan “Peribacalarına İş Makineleri Girdi” başlıklı haberle ilgili olarak açıklama yapılması ihtiyacı duyulmuştur. Avanos ilçesi, Çavuşin Köyünde bulunan su deposu inşaatı, yol yapımı ve altyapı çalışmasına ilişkin yürütülen çalışmalarda bahse konu uygulamaların yer aldığı alan kentsel sit alanında ve 7174 sayılı Kapadokya alanı hakkında kanun kapsamında “Kapadokya Alanı” sınırları içerisinde kalmaktadır. Nevşehir İl Özel İdaresi Su ve Kanal Hizmetleri Müdürlüğünün yazısına istinaden Kapadokya Alan Komisyonunca değerlendirilerek izin verilen söz konusu çalışmalar Kültür ve Tabiat Varlıkları Koruma Yüksek Kurulunun ilke kararı kapsamında zorunlu altyapı uygulaması olarak yapılmakta olup ilgili proje Kültür Ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kanununa uygun olarak Nevşehir Müze Müdürlüğü denetiminde yürütülmektedir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur” ifadeleri yer aldı.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın