“Oteller dolunca kimse futbol turizminin yüzüne bakmaz oldu”

“Oteller dolunca kimse futbol turizminin yüzüne bakmaz oldu” NEVŞEHİR(MHA) Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Nevşehir Genel Başkanı Mustafa Avcı, bir dönem süper lig, ikinci ve üçüncü lig takımlarının katıldıkları ve Nevşehir’de düzenlenen futbol turnuvalarının turizmin kurbanı olduğunu dile getirdi. Turistik tesis işletmecilerinin o dönemde turizmin de iyi olmaması nedeniyle sık sık kendilerine futbol turnuvalarının düzenlenmesi konusunda […]

 “Oteller dolunca kimse futbol turizminin yüzüne bakmaz oldu”

18.08.2023 - 10:07

Güncelleme : 18.08.2023 - 10:07

“Oteller dolunca kimse futbol turizminin yüzüne bakmaz oldu”

NEVŞEHİR(MHA) Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Nevşehir Genel Başkanı Mustafa Avcı, bir dönem süper lig, ikinci ve üçüncü lig takımlarının katıldıkları ve Nevşehir’de düzenlenen futbol turnuvalarının turizmin kurbanı olduğunu dile getirdi.

Turistik tesis işletmecilerinin o dönemde turizmin de iyi olmaması nedeniyle sık sık kendilerine futbol turnuvalarının düzenlenmesi konusunda ısrarcı bir tavır sergilediklerini belirten ASKF Nevşehir Genel Başkanı Mustafa Avcı, “Kapadokya bölgesinin başkenti Nevşehir’de bir dönem düzenlenen futbol turnuvaları ne yazık ki turizmin bölgede iyi gitmesinin kurbanı oldu. Bu turnuvaların düzenlenmesi konusunda bizleri sık sık ziyaret eden, bu konuda ısrarcı olan turizmciler turizmin iyi gitmesiyle birlikte bu konuya sıcak bakmamaya başladılar. Erzurum son yıllarda bu konuya adeta ambargo koydu. Palandökende bulunan oteller ve spor tesisleri artık yaz aylarında bu futbol takımlarının kampları ve turnuvaların ev sahibi oldu. 15-20 adet futbol sahası yapmışlar. Bizzat gidip görme fırsatım oldu. Bu konuda Valilik ve belediyenin yapabileceği bir şey yok. Bu konuda turistik tesis işletmecilerinin önemli bir mücadele vermesi gerekiyor. Bölgede turizm iyi gidip tesisler dolduğu sürece de yeniden bölgemizde spor turizminin canlanması zor görünüyor” ifadelerinde bulundu.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın