Ortahisar’a büyük gurur

– Ortahisar’a büyük gurur – Büyükşehirlerin ardından kent logosuna sahip belde Ortahisar oldu NEVŞEHİR(MHA) Kapadokya’nın merkezi Ortahisar 12 büyükşehirin ardından kent logosuna sahip belde oldu. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan ve Kent Logosu Lansmanında konuşan Ortahisar Belediye Başkanı Mustafa Ateş, “Kapadokya’nın Merkezi Ortahisar’ımızın Kent Logosu Lansmanı açılışı vesilesiyle bir aradayız; sizleri saygıyla selamlıyorum, Lansmanımıza Hoş geldiniz. […]

 Ortahisar’a büyük gurur

07.08.2021 - 11:15

Güncelleme : 07.08.2021 - 11:15

– Ortahisar’a büyük gurur

– Büyükşehirlerin ardından kent logosuna sahip belde Ortahisar oldu

NEVŞEHİR(MHA) Kapadokya’nın merkezi Ortahisar 12 büyükşehirin ardından kent logosuna sahip belde oldu.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan ve Kent Logosu Lansmanında konuşan Ortahisar Belediye Başkanı Mustafa Ateş, “Kapadokya’nın Merkezi Ortahisar’ımızın Kent Logosu Lansmanı açılışı vesilesiyle bir aradayız; sizleri saygıyla selamlıyorum, Lansmanımıza Hoş geldiniz. Bugün bu önemli çalışmamızı sizlerle paylaşmanın heyecanı içerisindeyiz. Çünkü an itibariyle Türkiye’de Kent Logosu olan Gaziantep, İzmir, Hatay, Bursa gibi 12 İl ve Büyükşehir Belediyesinden sonra; 13. Kent Logosuna sahip belde olarak çok büyük mutluluk yaşıyoruz. Logomuzun ortaya çıkmasında ve Belediyemizin projelerinde büyük emeği olan Proje Birimimizin gönüllüleri; Yüksek Mimar Emre Eranıl, Dr. Öğretim Üyesi Mustafa Ünsalan, Dr. Anıl Eranıl, Şehir Plancısı İdil Üçbaşaran, Belediye Meclis Üyemiz Metin Melih Akçur ve Ortahisar Turizm Tanıtma Derneği Başkanımız Selahattin Tezcan’a huzurlarınızda teşekkür ediyor ve kendilerini alkışlıyorum. Bu ekip 2,5 yıllık görev süremizde yaklaşık 11 milyon TL Hibe kazandırmıştır. Logoyu oluşturan ve bizlere büyük destek sağlayan Lokal Reklam Ajansı; halen Mercedes, Türkiye Finans, Balparmak gibi büyük firmaların reklam çalışmalarını yürütmektedir. Ve Ülke çapında birçok çalışmaları ödüllendirilmiştir. Ajans yetkilileri Ali Göral ve Samet Üstündağ’a da katkıları için çok teşekkür ederiz.

Logo’nun konusunda detay vermeden, seçilen rengin nedenlerini anlatmak isterim. Logo için 1000 in üzerinde fotoğraf incelenmiş ve yapılan arazi araştırmalarından sonra bu renge karar verilmiştir. Ortahisar Kalemizin üstünde bulunan oksitlenmiş taşın rengi, bölgede büyüyen ve evlerin damlarında kurutulan kayısıların rengi, Üzengi vb Vadilerde kaynak maden suyunun kayayı oksitleyen rengi, Kasabamız kiliselerinde bulunan fresklere ait kök ve bitkisel boyaların renk tonlarından ilham alınmış ve tüm bunlardan Ortahisar Turuncusu oluşturulmuştur. Yeni Logomuzun tüm teknik bilgileri logomuz Belediyemizin web sayfasında da paylaşılacaktır. Lokal Reklam Ajansı ve Belediye Proje Birimimiz başta olmak üzere bu organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ediyor, Logomuzun Ortahisar’ımıza hayırlı olması dileklerimle” açıklamalarında bulundu.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın