Onlar toplumumuzun vazgeçilmezleri

Onlar toplumumuzun vazgeçilmezleri NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir İl Genel Meclisi Başkanı Gürbüz Dinç, engellilerin toplumun önemli bir temel taşı olduğuna dikkat çekerek Engelliler Haftasını kutladı. Ülkemizde engellilerin önemli kazanımlar elde ettiğine dikkat çeken İl Genel Meclisi Başkanı Dinç, “Ülkemizde engellilerimize yönelik uygulanmaya başlanan pozitif ayrımcılıkla beraber engellilerin toplum içerisinde önemli bir yere gelmesi sağlandı. Onlara sağlanan başta […]

 Onlar toplumumuzun vazgeçilmezleri

11.05.2021 - 13:16

Güncelleme : 11.05.2021 - 13:16

Onlar toplumumuzun vazgeçilmezleri

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir İl Genel Meclisi Başkanı Gürbüz Dinç, engellilerin toplumun önemli bir temel taşı olduğuna dikkat çekerek Engelliler Haftasını kutladı.

Ülkemizde engellilerin önemli kazanımlar elde ettiğine dikkat çeken İl Genel Meclisi Başkanı Dinç, “Ülkemizde engellilerimize yönelik uygulanmaya başlanan pozitif ayrımcılıkla beraber engellilerin toplum içerisinde önemli bir yere gelmesi sağlandı. Onlara sağlanan başta iş imkanlarının artırılması engellilerimizin hayata daha sıkı bir şekilde sarılmalarını sağladı. Günümüzde hemen hemen herkesin bir engelli adayı olduğu göz önünde bulundurulduğunda engelli Vatandaşlarımızın topluma adaptasyonu için 7’den 70’e hepimize önemli görevler düştüğü de asla unutulmamalı. Onlar toplumumuzun vazgeçilmez unsurları arasındadır” ifadelerinde bulundu.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın