NEVŞEHİR’DEN İZMİR’E 2. YARDIM TIRI YOLA ÇIKTI

NEVŞEHİR’DEN İZMİR’E 2. YARDIM TIRI YOLA ÇIKTI Nevşehir Valiliği tarafından başlatılan yardım kampanyası çerçevesinde, İzmir’deki depremzedelerin yaralarının sarılmasına katkı sunmak için Nevşehir Belediyesi tarafından hazırlanan yardım tırı İzmir’e hareket etti. Merkez üssü İzmir’in Seferihisar ilçesi açıkları olan 6,6 büyüklüğündeki depremin ardından depremzedelere destek olmak için başlatılan kampanya çerçevesinde öğle saatlerinde Nevşehir Valiliği önünde düzenlenen törenle […]

 NEVŞEHİR’DEN İZMİR’E 2. YARDIM TIRI YOLA ÇIKTI

03.11.2020 - 7:55

Güncelleme : 03.11.2020 - 7:55

NEVŞEHİR’DEN İZMİR’E 2. YARDIM TIRI YOLA ÇIKTI

Nevşehir Valiliği tarafından başlatılan yardım kampanyası çerçevesinde, İzmir’deki depremzedelerin yaralarının sarılmasına katkı sunmak için Nevşehir Belediyesi tarafından hazırlanan yardım tırı İzmir’e hareket etti.

Merkez üssü İzmir’in Seferihisar ilçesi açıkları olan 6,6 büyüklüğündeki depremin ardından depremzedelere destek olmak için başlatılan kampanya çerçevesinde öğle saatlerinde Nevşehir Valiliği önünde düzenlenen törenle İzmir’e giden ilk yardım tırının ardından 2. yardım tırı da hareket etti.

Nevşehirli hayırsever vatandaşların dayanışma ve paylaşma duygusuyla destek sağladığı ve içerisinde gıda kolisi, hijyet seti, su, oyuncak ve battaniye gibi yardım malzemelerinin bulunduğu tır Nevşehir Belediyesi önünden gönderildi.

Belediye Başkanı Rasim Arı, acil ihtiyaç malzemelerinin yanı sıra temel gıda maddeleri, battaniye, ısıtıcı ve hijyen malzemelerinden oluşan tıra katkı sağlayan tüm vatandaşlara teşekkür etti.

Arı, devletin bütün kurumlarının yaraları sarmak için koordineli şekilde deprem bölgesinde çalıştığını ifade ederek, Nevşehir olarak ihtiyaç duyulan her konuda İzmir halkının yanında olmaya devam edeceklerini söyledi.

İzmir halkına tekrar geçmiş olsun dileklerini ileten Başkan Arı, depremde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralara acil şifa diledi.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın