Nevşehir’de ulusal ve uluslararası müsabakalar yapılacak

Nevşehir’de ulusal ve uluslararası müsabakalar yapılacak NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir’in ev sahipliğinde 18 Ağustos – 27 Ağustos 2023 tarihleri arasında Ulusal ve Uluslararası müsabakalar gerçekleştirilecek. Kayaşehir Halk Oyunları Festivali Bu yıl ilk kez düzenlenecek olan Kayaşehir Halk Oyunları Festivali için geri sayım başladı. Nevşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilecek olan festivale Nevşehir’in yanı sıra Sivas, Konya-Ilgın, Mersin-Toroslar, Kırşehir, […]

 Nevşehir’de ulusal ve uluslararası müsabakalar yapılacak

18.08.2023 - 10:09

Güncelleme : 18.08.2023 - 10:09

Nevşehir’de ulusal ve uluslararası müsabakalar yapılacak

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir’in ev sahipliğinde 18 Ağustos – 27 Ağustos 2023 tarihleri arasında Ulusal ve Uluslararası müsabakalar gerçekleştirilecek.

Kayaşehir Halk Oyunları Festivali

Bu yıl ilk kez düzenlenecek olan Kayaşehir Halk Oyunları Festivali için geri sayım başladı. Nevşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilecek olan festivale Nevşehir’in yanı sıra Sivas, Konya-Ilgın, Mersin-Toroslar, Kırşehir, Trabzon, Kayseri, Edirne, Bitlis-Tatvan, Denizli, Bursa-Orhangazi, Adana, İstanbul ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC)’den halk oyunları ekipleri katılacak.

18 Ağustos Cuma günü Nevşehir’e gelecek olan halk oyunları ekiplerinin 19 Ağustos Cumartesi günü saat 19.00’da Borsa Kavşağı’ndan başlayarak Valilik önüne kadar sürecek olan kortej yürüyüşü ile başlayacak olan festival kapsamında, ekipler aynı gün saat 20.30’da Nevşehir Kalesi içerisinde kendi yörelerine ait halk oyunlarını sergileyecekler.

Kapadokya Junior Cup

20-21-22 Ağustos 2023 tarihleri arasında 2 gece 3 gün planlanan etkinlikler de Yurt dışı ve Türkiye’mizin değişik şehirlerinden 2009+2010 tam saha 11×11,2011, 2012, 2013, 2014 ve 2015, 2016 yaş gruplarında 30 takımın, yaklaşık 500 çocuğumuzun ve 100 civarında velisinin toplam 650 sporcu, veli, Profesyonel takımların Scuot hocalarında katılacağı bu etkinliğe katılım sağlayacakları planlandı.

  1. Junior Cup  Oryantasyon ve Gelişim kampının müsabakalarının başlama vuruşlarının ilçe yöneticileri tarafından yapılması planlandığını, sporu seven, futbol izlemekten hoşlanan ilçe sakinlerini, izleyicileri sahalara  davet ederek genç yetenekleri alkışlamaya davet edildi.

Analig Sutopu Türkiye Finali

2023 Osman Bayrakdar Anadolu Yıldızlar Ligi (ANALİG) Sutopu Türkiye Birinciliği müsabakaları Nevşehir’de düzenlenecek.

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından sporun tabana yayılması, daha fazla müsabakanın yapılması, kulüplere ve milli takımlara alt yapı oluşturulması amacıyla hayata geçen Anadolu Yıldızlar Lig’i (ANALİG) projesi kapsamında Nevşehir’de 21 – 27 Ağustos 2023 tarihlerinde Sutopu Türkiye Birinciliği müsabakaları yapılacak.

Analig Sutopu Türkiye Birinciliği müsabakalarına İzmir, Ankara, Bursa, Edirne, Konya, İstanbul, Kayseri, Elazığ, Gaziantep, Hatay, Giresun, Karabük, Kocaeli, Antalya, Adana ve ilimizden yaklaşık 300 sporcu ve antrenörlerin katılımı ile 21 Ağustos Pazartesi günü saat 16:00 da Nevşehir Yurdunda düzenlenecek olan teknik toplantı sonrası 23 Ağustos Çarşamba günü müsabakalar başlayacaktır.

Tour Off Anatolia Dünya Dağ Bisikleti Şampiyonası

Etaplı Dağ Bisikleti Yarışı Kayseri, Nevşehir, Kırşehir illerinde görsel en güzel mekânlarda sportif tanıtım amaçlı 24-27 Ağustos 2023 tarihlerinde gerçekleşecek.

  1. Etap – Noktadan Noktaya (XCP) – Nevşehir (Ürgüp) – 35 km

Anadolu’nun kalbinde organize edilen MTB Stage Races’in ikinci gününde ve ikinci etabında ise bugün hala sırları çözülemeyen, her yıl milyonlarca turisti ağırlayan ve UNESCO Dünya Mirası listesinde yer alan peri bacalarının diyarı Nevşehir’de bisikletçiler 35 km’lik parkurda mücadele edecek. Kapadokya bölgesinin önemli merkezlerinden birisi olan Ürgüp merkezden başlayacak olan yarış, Hadosan toprak yoldan Ortahisar, Çavuşin ve Rose Valley tırmanışla Ortahisar Kasabası, Pancarlık, Ürgüp’de tamamlanacak.

“Bir Olalım, İri Olalım, Diri Olalım” Hacı Bektaş Veli Anma Gençlik Kampı

Düşünce ve öğretileriyle asırlardır sevgi, hoşgörü, birlik, beraberlik ve barışı öğütleyen Hacı Bektaş Veli’yi en doğru şekilde anlatmak amacıyla 22 – 26 Ağustos 2023 tarihleri arasında Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü koordinasyonunda, Nevşehir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından bir dizi etkinlikler düzenlenecektir.

Bu programla, ecdadımızdan aldığımız ilham ile Hacı Bektaş Veli’yi anma etkinliklerinde Ülkemizin dört bir yanından 160 genç bir araya getirilerek gençlere sevgi, hoşgörü, birlik, beraberlik, barış, ahlak ve dürüstlük gibi değerlerin genç kuşaklara aktarılması amaçlanmaktadır.

“Hacı Bektaş Veli Anma Etkinlikleri: Bir Olalım, İri Olalım, Diri Olalım Gençlik Kampı” programı, gençlerimizin tarihi, milli ve manevi duygularını perçinlemek amacıyla yurtiçinden katılacak gençlerin buluşması amacıyla 22 – 26 Ağustos 2023 tarihleri arasında Nevşehir’in Hacıbektaş İlçesinde gerçekleştirilecektir.

Bu programla, ortak tarih ve kültür değerlerimizden olan Hacı Bektaş Veli’nin ölümünün 752. yıldönümünde anılması amaçlanmıştır.

 

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın