Milli iradeye, vatanımıza sahip çıkmaya devam edeceğiz

Milli iradeye, vatanımıza sahip çıkmaya devam edeceğiz NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir Ziraat Odası Başkanı Kahraman Kaya, 15 Temmuz Şehitlerini anma, demokrasi ve birlik gününü kutladı. Başkan Kaya, “15 Temmuz 2016’da ülkemiz, milletimize ve demokrasimize alçakça kast eden hain darbe girişimine maruz kalmıştır. Türkiye’nin bağımsızlığını, kalkınmasını, hak ve adaletin sesi olmasını hazmedemeyen karanlık bir yapı ve onu teşvik […]

 Milli iradeye, vatanımıza sahip çıkmaya devam edeceğiz

14.07.2021 - 10:32

Güncelleme : 14.07.2021 - 10:32

Milli iradeye, vatanımıza sahip çıkmaya devam edeceğiz

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir Ziraat Odası Başkanı Kahraman Kaya, 15 Temmuz Şehitlerini anma, demokrasi ve birlik gününü kutladı.

Başkan Kaya, “15 Temmuz 2016’da ülkemiz, milletimize ve demokrasimize alçakça kast eden hain darbe girişimine maruz kalmıştır. Türkiye’nin bağımsızlığını, kalkınmasını, hak ve adaletin sesi olmasını hazmedemeyen karanlık bir yapı ve onu teşvik eden işbirlikçileri, Türkiye Büyük Millet Meclisini, Sayın Cumhurbaşkanımızı, Polisimizi, stratejik kurumlarımızı hedef alarak devletimizin yönetimini ele geçirmeye çalışmışlardır. Milletimizin, tarihi boyunca hiçbir zorbaya teslim etmediği iradesini esir almayı ve insanımızı kendi şer emellerine boyun eğdirmeyi planlayan bu zalimler, Sayın Cumhurbaşkanımızın çağrısıyla korkusuzca meydanlara çıkan vatandaşlarımıza silah doğrultarak acımasızca saldırmışlardır. Kendi menfaatleri için başkalarının maşası olmayı marifet bilen FETÖ terör örgütü ve onun işbirlikçileri karşılarına ölüme meydan okuyan bir milletin çıkacağını hesaplamamışlardır. Bu hain saldırı karşısında kendilerini tanklara, uçaklara, helikopterlere ve ateş kusan silahlara siper eden, iradesini zorbalara teslim etmeyen Aziz Milletimiz tarihin sayfalarına altın harflerle kazınacak bir Demokrasi Destanı yazmıştır. Bu vesileyle, 15 Temmuz’da şehit olan kardeşlerimize Cenab-ı Hak’tan rahmet diliyorum. Gazilerimizi şükran ve minnetle anıyor, kendilerine acil şifalar diliyorum. Milli iradeye ve demokrasimize sahip çıkmak için meydanları dolduran Aziz Milletimizi saygıyla selamlıyorum” diye konuştu.

 

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın