Milletimize en zor günlerinde umut ışığı olmuştu

Milletimize en zor günlerinde umut ışığı olmuştuNEVŞEHİR(MHA) Sağlık-Sen Nevşehir Şube Başkanı Hakan Gündüzpolat, İstiklal Marşımızın yazarı M. Akif Ersoy’u ölüm yıldönümünde anarken, Milli Şairin Türk Milletinin en zor günlerinde umut ışığı olduğuna dikkat çekti.Başkan Gündüzpolat, “İstiklal Marşımızın ve Safahat’ın unutulmaz şairi Mehmet Akif Ersoy, aziz milletimizin destan yazdığı istiklal mücadelemize tüm ruhuyla, tüm benliğiyle katılmış, […]

 Milletimize en zor günlerinde umut ışığı olmuştu

28.12.2020 - 9:57

Güncelleme : 28.12.2020 - 9:57

Milletimize en zor günlerinde umut ışığı olmuştu
NEVŞEHİR(MHA) Sağlık-Sen Nevşehir Şube Başkanı Hakan Gündüzpolat, İstiklal Marşımızın yazarı M. Akif Ersoy’u ölüm yıldönümünde anarken, Milli Şairin Türk Milletinin en zor günlerinde umut ışığı olduğuna dikkat çekti.
Başkan Gündüzpolat, “İstiklal Marşımızın ve Safahat’ın unutulmaz şairi Mehmet Akif Ersoy, aziz milletimizin destan yazdığı istiklal mücadelemize tüm ruhuyla, tüm benliğiyle katılmış, sözleriyle, şiirleriyle milletimizin hislerine tercüman olmuş, en zor gününde milletimize umut aşılamıştır. Büyük bir mücadele ile kazanmış olduğumuz İstiklal Savaşımızı, muhteşem mısralarıyla ebedileştiren fikir ve edebiyat adamı Mehmet Akif Ersoy; bu toprakların ruhunu, bu milletin özünü yansıtan İstiklal Marşı’nı kalemiyle değil; yüreğiyle yazmıştır. O’nun yazdığı İstiklal Marşı, parçalanmış, darmadağın edilmiş, yok olmak üzere olan bir milletin, yeniden doğuşunun, şahlanışının destanıdır. Arkasında bıraktığı Safahat’ıyla ve makaleleriyle, şair ve mütefekkir olarak yolumuzu aydınlatan Mehmet Akif Ersoy, hak ve hakikat uğruna verdiği çabayla da örnek alınacak bir mücadele ve dava adamı olmuştur. “Allah, bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın.” diyerek de, istiklal mücadelesinin ve ödenen bedellerin büyüklüğünü dile getirmiştir. Söyledikleri ve yaşadıklarıyla bir bütünlük arz eden Mehmet Akif Ersoy vatan millet sevgisi ve mücadele azmi ile örnek bir şahsiyet olarak gönüllerimizdeki yerini yücelterek korumaya devam edecektir. Milli Şairimiz, Mehmet Akif Ersoy’u vefatının yıldönümünde saygı, rahmet ve şükranla anıyorum” dedi.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın