“Memlekete 10 tane fabrika yaptınız da CHP’mi, Saadet mi sizi engelledi?”

“Memlekete 10 tane fabrika yaptınız da CHP’mi, Saadet mi sizi engelledi?” NEVŞEHİR(MHA) Saadet Partisi il başkanı Ali Doğan Simit, ülkenin ekonomik açıdan da büyük sıkıntı içerisinde olduğuna dikkat çekti. Yapılan yola da, köprüye de, hastaneye de karşı olmadıklarının altını çizen SP İl Başkanı Ali Doğan Simit, “”Geçtiğimiz günlerde idrak ettiğimiz bayramda alış veriş merkezlerindeki hareketsizlikten […]

 “Memlekete 10 tane fabrika yaptınız da CHP’mi, Saadet mi sizi engelledi?”

14.05.2022 - 10:39

Güncelleme : 14.05.2022 - 10:39

“Memlekete 10 tane fabrika yaptınız da CHP’mi, Saadet mi sizi engelledi?”

NEVŞEHİR(MHA) Saadet Partisi il başkanı Ali Doğan Simit, ülkenin ekonomik açıdan da büyük sıkıntı içerisinde olduğuna dikkat çekti.

Yapılan yola da, köprüye de, hastaneye de karşı olmadıklarının altını çizen SP İl Başkanı Ali Doğan Simit, “”Geçtiğimiz günlerde idrak ettiğimiz bayramda alış veriş merkezlerindeki hareketsizlikten de anladım ki vatandaşın heyecanı kalmamış. Yani toplumda baya bir sıkıntı var. Akaryakıt can yakıyor. Araçsız hiç bir yere gidilmiyor, iş yapılmıyor. Mecburiyet karşısında akaryakıt alıp aracını kullanıyorsun ama bir emeklinin maaşının yarısı bir depo mazot etmiyor. Tek akaryakıtta değil. Gıdası öyle, doğalgazı öyle, elektriği öyle. Artık insanlar geçimde zorlanmaya başladı. Yine Nevşehir küçük memleket. Büyükşehirlerde geçinilecek gibi değil durum. Sürekli Ankara’ya gidip geldiğim yakinen biliyorum. Bırakın tek maaşı artık çift maaşla bile geçinebilmek sorun oldu. Ev kiraları da fırladı. En ucuz ev kirası 2 bin lira. Bu memleketin başında olan bakanlar, milletvekilleri konuşulması gerekenleri hiç konuşmuyorlar. Konuşulmaması gereken her şey konuşuluyor. Şu memlekete bir bakın. 20 yılda bu memlekete ne yapıldı?. Köprü yaptık, yol yaptık diyecekler. Üretime yönelik ne yapıldı?. Çiftçi ne durumda. 2002 de bu memlekette tarım neredeydi, şu anda tarımsal üretim nerede?. Bu memlekete kaç tane fabrika yaptılar?. Üretmemiz lazım. Ürettiğimizi satıp köprü ya da yol yapmamız lazım. Biz olmayan parayla köprü yapıyoruz. Ondan sonra dışarıya borçlanıyoruz. Geçenlerde arabaya bir lastik aldım. 4 tane lastik 4 bin TL. Eski Türkiye’de biz bunları 100 TL ye alıyorduk. Eski Türkiye’de bu memleketin kapısında kilit yoktu. Bugün 9 kilitli kapı yaptırıyorlar evlere. Bunları konuşmak lazım. Geliyorlar CHP, İYİ Parti, Saadet Partisi… Yok efendim şer ittifakıymış. PKK’yla işbirliği yaparlarmış. Bırakın bunları. Bu memlekete 10 tane fabrika yaptın da CHP’mi engel oldu. Saadet Partisi mi engelledi?. Dünya devi oldukta sizi kim engelledi?. Biz yaptıkları yola da, köprüye de, hastaneye de karşı değiliz. 3 liralık yolu 33 liraya yaptırıp birilerine peşkeş çekmelerine karşıyız. Ondan sene 30 yıl memleketi borçlandırıyorlar. Hasta garantili hastane, araç garantili yol yapıyorlar. Böyle bir sistem olabilir mi?. Bir tane borçsuz yol göster bakalım. Biz bu memleketin refahı için, Saadeti için elimizi taşın altına sokarız” dedi.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın